1100 TL R5 5600X için soğutucu önerisi

Elinde B550-A Pro yok mu? Ayrıca 5 derece VRM için neden geçesin? Ha 40 derece, ha 45 derece. Elinde B550-A Pro yoksa ve sıfırdan alıyorsan bir şey diyemem.

Ayrıca 224-XT daha kötü değil. 1 fanlı 224-XT ile Freezer 34 Duo arasında sıcaklık farkı sadece 1 derece. Bunun için fazladan 200 TL vermek size mantıklı geliyorsa bir şey diyemem.

Eki Görüntüle 1477619Eki Görüntüle 1477620

Hayır hocam daha almadım bir şey. İşlemciyi satayım öyle alacağım. Bu dediğinizi bilmiyordum. 1100TL'ye daha iyi bir soğutucu var mı peki?

SE-224XT alın zaten işinizi görecek hepsi ekstra farka gerek yok.
Hocam soğutma takıntım var maalesef. Biluyorum haklısınız ama cooler master olan ne kadar iyi onu bilmem gerek. Eğer 2 3 derece fark varsa haklısınız ama 7-8 derece fark edecek ise o zaman değişir benim için.

@BerkayZ87 hocam peki Cooler Master Hyper 212 LED Turbo daha mı iyidir bu ikisinden de?
Dediğin model bu mu?

Eğer buysa en azından ARGB var ve tasarımı şık diye verilebilir ama 1000 liraya aldığın hava soğutmanın gürültülü çalışacak olması da ne kadar kabul edilebilir, bilemem. Dahili fanları SickleFlow 120 ARGB ve bu fanlar pek sessiz çalışan türde değil.

Hocam soğutma takıntım var maalesef. Biluyorum haklısınız ama cooler master olan ne kadar iyi onu bilmem gerek. Eğer 2 3 derece fark varsa haklısınız ama 7-8 derece fark edecek ise o zaman değişir benim için.
Düzgün bir macun kullanırsan + SE-224XT'yi gayet iyi bir soğutma olur Hyper 212 ile de 7-8 derece fark olmaz max 2-3.

Dediğin model bu mu?

Eğer buysa en azından ARGB var ve tasarımı şık diye verilebilir ama 1000 liraya aldığın hava soğutmanın gürültülü çalışacak olması da ne kadar kabul edilebilir, bilemem. Dahili fanları Sickleflow 120 ARGB ve bu fanlar pek sessiz çalışan türde değil.

Sessizlik önemli hocam o zaman 224 XT'ye bakacağım.

Sessizlik önemli hocam o zaman 224 XT'ye bakacağım.
Sessizlik önemliyse 224 XT'ye de bakma, o da gürültülü. Freezer 34 Duo da gürültülü.

Sessizlik + performans istiyorsan Scythe kanadına yönelmelisin. Mugen 5, Fuma 2 gibi.

Fuma 2'nin fiyatı yamulmuş, Mugen 5 bakılabilir.

Sessizlik önemliyse 224 XT'ye de bakma, o da gürültülü. Freezer 34 Duo da gürültülü.

Sessizlik + performans istiyorsan Scythe kanadına yönelmelisin. Mugen 5, Fuma 2 gibi.

Fuma 2'nin fiyatı yamulmuş, Mugen 5 bakılabilir.

Hocam o kadar da problem değil kartım zaten coil whine problemli(galiba). Hocam 600FPS'te yüksek bir coil whine oluyor normal mi? Scythe'a gerek yok. İkisi arasında kalmıştım ama 224 XT daha mantıklı duruyor. Hiçbir versus testi de bulamadım 224 XT ve Arctic için.

Geri
Yukarı