11000-12000 TL Aralığında Sistem Toplama

Bence birde önce 2K mı almak istiyorsun 4K mı onu belirle ona göre yardımcı olalım. Orta FPS (100-150 arası) Orta kalite görüntü (QHD) bu 2K ekran için, Düşük FPS (50-100) Yüksek görüntü kalitesi (UHD) bu 4K ekran için. Tercihinizi belirleyin ona göre önersinler. FHD alırsan 200-250 FPS zorlar ama görüntü 4K nın yanına bile yaklaşamaz. Ben hem görüntü hem FPS olduğu için QHD seçerdim. Sende görüntü ön plandadır FPS bir arka plandadır 4K ekran seçersin mesela.

Şimdi öncelikle oyun odaklı bir sistem toplamak istiyor arkadaşımız. Şu an onunla aynı durumdayım diyebilirim. İşlemciyi overclock yapmayacağını belirtmiş ki bence bu doğru olandır. Ne olursa olsun, zaten her oyunu 100 FPS'in üzerinde oynayacağımız PC'de ben işlemciyi neden overclock yapayım! Yani neden işlemciyi gereksiz yorayım.

Monitöre gelince ben BENQ'nun XL2735 27" modelini aldım. Monitör 2K, 144Hz ve 1ms. Monitör Dynamic Accurate özelliğine sahip. Monitör ile ilgili bir link atayım: Benq Zowie XL2735 vs Viewsonic VP2768 Detailed Comparison Burada monitörün tüm özelliklerini bulabilirsiniz.

İşlemci konusuna gelince. Bir gerçek var ki Türkiye'de fiyatı Ryzen'e göre daha pahalı olmasına rağmen satılan her 100 işlemcinin 94'ü İntel! İnsanlar fiyatına bakmaksızın İntel'e daha çok güveniyor, burası açık.

Henüz sistem toplamadım. On beş yirmi gün içinde sistemimi toplamayı düşünüyorum. Ekran kartı olarak da GTX 1070'i yeterli görüyorum. İleride SLI alıp yanına ikinci bir ekran kartı takabilirim ( sistem için 6000-9000 TL harcayacağım ). Yeterli bütçe varsa elbette 1080 alınabilir.

UEFI ile Windows 10 Pro kurabilirsin. Key olaraktan ben durmaplay’den aldım.
Windows 10 Professional Satın Al, PRO| 93% İndirim - DurmaPLAY Ben kendim bu siteden onlarca sorunsuz steam oyunu aldım. Hızlı ve seri işlem yapıyorlar. Hiçbir sorun yaşamadım. Keyi de burdan aldım aldıktan sonra direk geliyor zaten key kodu sınırsız olarak kullanabilirsin artık sisteminde güncellendikten sonra.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Birşey yok UEFI ile kurulum yaptıktan sonra etkinleştirme kısmından elinizde olan keyi yazarak aktif hale getiriyorsunuz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı