11000 TL Monitör Dahil PC Toplama

Yani hiç oyun oynamaycağım diyorsanız olabilir. Ama 2070 zaten 1080'in rakibi sayılır performans olarak. Ama oyun oynamayacaksanız 1070 veya 1070 Tİ'de olabilir ucuzsa.
Onun dışında İtopya'dan toplarsan daha iyi olur kanımca. Monitör dışında orada daha ucuz parçalar veya sinerjiye de bakabilirsiniz.
Monitör en ucuz Vatan'daysa onu oradan alın arada baya fiyat farkı var.

Şu an itopya'da en uygun 1070ti; Gigabyte gtx 1070ti Aorus modeli ve 3299 TL. RTX 2070 ise Armor model ve 3650 TL. Ne yapsam bilemedim. RTX daha mantıklı duruyor.
Eki Görüntüle 351398
Böyle olabilir. RX570 bence gayet yeterli. RAM olarak 16GB tek modül 2 adet ekledim. Yolu açık olsun upgradeye diye.

Hemen inceliyorum. Ekran kartına çok aşırı para vermeyince daha iyi bir sistem oluyor işte. Çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için. Kafamda oturmaya başladı gibi son hali.

Şu an itopya'da en uygun 1070ti; Gigabyte gtx 1070ti Aorus modeli ve 3299 TL. RTX 2070 ise Armor model ve 3650 TL. Ne yapsam bilemedim. RTX daha mantıklı duruyor.

Hemen inceliyorum. Ekran kartına çok aşırı para vermeyince daha iyi bir sistem oluyor işte. Çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için. Kafamda oturmaya başladı gibi son hali.
Armor daha mantıklı daha iyi bir kart ve daha yeni nesil bir kart. Aradaki fiyat farkına değer.

Eki Görüntüle 351398
Böyle olabilir. RX570 bence gayet yeterli. RAM olarak 16GB tek modül 2 adet ekledim. Yolu açık olsun upgradeye diye.

Selamlar tekrardan, teşekkür ederim fikirleriniz için. Bir tık daha uyguna dizdim sistemi.

Ryzen 7 2700x
Msi x470 Gaming Plus
2x8 3000 mhz Kingston HyperX (Ocak 2019da 16 gb daha ekleyecegim.)
Msi Rx 580 Oc Armor
Wd 1 Tb 7200
Samsung Evo 970 250 gb. ( 1 tb taşınabilir ssd'm var diye 250 gb.lik aldim)
Thermaltake 750 80+ gold psu
CoolerMaster'ın bir model kasası ( adini hatirlamiyorum maalesef. Ama ofiste de kullaniyorum)
Monitor olarak da hiç aklımda yokken Philips 245c7qjsb aldım. sRgb renk gamutunun %100u aşması ve direkt olarak 8 bit olması fikrimi değiştirtip bunu almaya yoneltti.

Bu sistem 11 bin lira mı tuttu? Yoksa bilerek hani bütçe kısıp mı seçtiniz. Oyun oynayacaksanız Armor değilde daha iyi soğutma tasarısı olan Nitro modeli filan alabilirsiniz sessizlik amaçlıyorsanız.

Bu sistem 11 bin lira mı tuttu? Yoksa bilerek hani bütçe kısıp mı seçtiniz. Oyun oynayacaksanız Armor değilde daha iyi soğutma tasarısı olan Nitro modeli filan alabilirsiniz sessizlik amaçlıyorsanız.

Yok 8500 lira tuttu. Bütçeyi bir nebze kıstım. Oyun hiç oynamıyorum diyebiliriz. Tek oynadığım oyun (o da oynarsam) Path of Exile diye Diablo 3 tarzı bir oyun.

Yok 8500 lira tuttu. Bütçeyi bir nebze kıstım. Oyun hiç oynamıyorum diyebiliriz. Tek oynadığım oyun (o da oynarsam) Path of Exile diye Diablo 3 tarzı bir oyun.
Anladım Armor serisi soğutma konusunda hafif zayıf ve biraz sesli çalışıyor ama ağır oyun oynamıyorsanız bunu gözardı edebilirsiniz.

Sistemi aldım, sakin olun :D 8500 TL'e dizdim bir sistem ve geri kalanıyla da 3. mönitor alımı ve ram upgrade'i yapacağım. RX580 8 gb aldım. Ray Traced 3d kullanmadığım için Cuda çekirdekli, yüksek bir kart gereği duymadım. Pantheon da o sebeple rx570 önerdi zaten. Genel kullanımım cpu render üzerine.
11.000 TL'ye RX570 mi öneriyorsunuz? Bu sisteme RTX2070 gider.
RX570 ile RTX2070 kıyaslanamaz bile.
Bir sorum olacaktı arkadaşlar. Bugüne kadar ofis hariç sürekli laptop kullandığım için masaüstü performanslarında ne nedir tam olarak hakim değilim. Sistem boştayken ekteki değerleri almaktayım sıcaklık olarak. Bu normal midir?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    11,7 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı