11150 TL'ye Sistem Toplama

Herkese selamlar diliyorum. Tam olarak 11150 TL bütçem var ve kişisel olarak sanırım bu bütçeye toplayabileceğim en iyi oyun sistemini topladım fakat sizlerinde görüşlerini ve yorumlarını almak isterim. Sizce sistemim nasıl olmuş? Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

-Işlemci- *1722 TL*
-Anakart- *965 TL*
-Ekran kartı- *4388 TL*
-RAM- *721 TL*
-SSD- *360 TL*
-HDD- *253 TL*
-PSU- *402 TL*
-Kasa- *522 TL*
-Monitör- *1800 TL*

Toplam: 11135 TL
Gainward önermem. Rtx 2070 super deneyebilirsiniz. 2K Monitörlere bakın o bütçeye 2K monitör almassanız paranıza yazık olur.
Bu bütçede Nvidia'dan şaşmamak lazım. Şimdi bir daha sisteme bakacağım 2 dakikaya yazarım.
Neden Nvidia'dan şaşmamak lazım?

yalnız Asus dual 2080 ve auros 2070S arasında sadece 100 TL fark var. Söylediğiniz şeyleri gerçekleştirmem mümkün değil :(
Acaba yeni çıkacak olan RX5700 XT'nin modellerini bekleyerek onunla mı bir sistem toplasam?

Screenshot_20190819-213200.png

İşte oldu. M2 SSD'de koymuş olduk. Bu bütçeye istediğin monitörü de koyabilirsin.
Önemli not: 3. Nesil Ryzen işlemcilerde 3200 MHz altı RAM'ler AMD tarafından tavsiye edilmiyor.
Bence bu tamamen bir önyargıdan ibaret.
Arkadaşlarımın çoğu AMD kullanıyor ve hiçbir sıkıntı yaşamadılar.

Gördüğüm kadarıyla AMD'de sorunlar Nvidia'dan daha fazla oluyor ama yüksek bütçelerde Nvidia tavsiye etmemdeki asıl sebep Nvidia'nın üst seviyeye AMD'den daha çok hakim olması. Yüksek bütçelerde ilk önce Nvidia'ya bakılmalı olmazsa AMD'ye bakılmalı.

Eki Görüntüle 429199

İşte oldu. M2 SSD'de koymuş olduk. Bu bütçeye istediğin monitörü de koyabilirsin.
Önemli not: 3. Nesil Ryzen işlemcilerde 3200 MHz altı RAM'ler AMD tarafından tavsiye edilmiyor.

Gördüğüm kadarıyla AMD'de sorunlar Nvidia'dan daha fazla oluyor ama yüksek bütçelerde Nvidia tavsiye etmemdeki asıl sebep Nvidia'nın üst seviyeye AMD'den daha çok hakim olması. Yüksek bütçelerde ilk önce Nvidia'ya bakılmalı olmazsa AMD'ye bakılmalı.
Bu sistemi alma ihtimalim yüksek gözüküyor tabii indirimleri bitmeden yetişirsem eğer indirimlerini kaçırırsam RX 5700 XT'li bir sistem kuracağım. 2070 Super'in fiyatları çok pahalı ve aralarında 5-6 FPS var sanırım 1000 TL'ye değmez.

Arkadaşlar bir şey duydum ve çok saçma geldi alakası nedir sorabilir miyim?
Duyduğum şey şu, yorumlarda gördüm bazı kişiler RX 5700 XT'nin yeni modelleri çıktıktan sonra en az 3 aya 2080 seviyesine gelebileceğinden falan bahsettiler ne alaka anlamadım?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Göndermiş bulunduğunuz URL de hiç bir şey yok.
ha evet şimdi geldi. Çok ilginç.

Arkadaşlar bir şey duydum ve çok saçma geldi alakası nedir sorabilir miyim?
Duyduğum şey şu, yorumlarda gördüm bazı kişiler RX 5700 XT'nin yeni modelleri çıktıktan sonra en az 3 aya 2080 seviyesine gelebileceğinden falan bahsettiler ne alaka anlamadım?

Göndermiş bulunduğunuz URL de hiç bir şey yok.
ha evet şimdi geldi. Çok ilginç.
Farkettiysen OC'layınca 2080 s ile yarışıyor.
Bu sefer güzel yapmışlar😄

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı