11150 TL'ye Sistem Toplama

Peki sen kaşındın o halde :D. fikrimi acayip değiştirdim ya. Yeni RTX teknolojisi ile geliştirilmiş oyunları gördüm de ray tracing müthiş bir şey yahu. Sırf bu yüzden 2080'li bir sistem toplama kararı aldım ve sistemi şu şekilde güncelledim.

-RAM- *721 TL*
-SSD- *360 TL*
-HDD- *253 TL*
-PSU- *402 TL*
-KASA- *531 TL*
-İŞLEMCİ- *1741 TL*
-ANAKART- *965 TL*
-EKRAN KARTI- *4604 TL*

Toplam: 9577TL + 1800 TL'lik monitör = 11400 TL

Monitör için 1800 TL bütçe ayıracağım ve muhtemelen 4ms 2k bir monitör alacağım 1ms ve 4ms arasında 0.21 saniye falan fark varmış bence hissetmem bile.
Son olarak nanokatalog yetkilileri ile görüşme yaptım ve bana satın alacağım ürünlerin 10 gün içerisinde elime ulaşacağına dair garanti verdiler. Yani o konu da bir sıkıntı yok.

Monitör konusunda dediğim monitörü alıp anakartı X570 yapman çok iyi olur. RTX 2070 Windforce OC kullanıyorum soğutması çok güzel. PSU olarak aşağıdaki PSU'yu almanı öneririm. FSP güç kaynakları konusunda çok iyi bir firma bugün FSP'nin UPS'ini alacağım.

Monitör konusunda dediğim monitörü alıp anakartı X570 yapman çok iyi olur. RTX 2070 Windforce OC kullanıyorum soğutması çok güzel. PSU olarak aşağıdaki PSU'yu almanı öneririm. FSP güç kaynakları konusunda çok iyi bir firma bugün FSP'nin UPS'ini alacağım.

Ve bu fiyat bandında o monitörün dışında pek bir seçeneğin yok zaten.

Son düzenleme:

Ve bu fiyat bandında o monitörün dışında pek bir seçeneğin yok zaten.
Hangi monitör? 4 tane monitör önermişsin.
İnternetten detaylı bir şekilde araştırma yaptım ryzen 5 3000 işlemciler için Gigabyte X470 Auros Ultra Gaming orta-üst seviye sistemler için önerilen bir anakart ki zaten x570 alamam bütçemi çok aşar.
Aşağıdaki PSU?

Hangi monitör? 4 tane monitör önermişsin.
İnternetten detaylı bir şekilde araştırma yaptım ryzen 5 3000 işlemciler için Gigabyte X470 Auros Ultra Gaming orta-üst seviye sistemler için önerilen bir anakart ki zaten x570 alamam bütçemi çok aşar.
Aşağıdaki PSU?

Mesajı düzenledim PSU ve monitörün linkini koydum. Söylediğim monitörü alırsan 500 TL artıyor.

keşke 1400 TL'ye alabilsem monitör fakt 75 Hz bu cidden 144 Hz harici almayı düşünmüyorum akıcılığı çok farklı.
Önerdiğin PSU'nun 80+ sertifikası yok.

Meet 85 sertifikası FSP'nin kendi verdiği sertifikadır ve 80 Plus bronzun karşısına gelir. Sertifikayı FSP kendisi veriyor. FSP güç kaynakları konusunda çok iyi bir firma.

Meet 85 sertifikası FSP'nin kendi verdiği sertifikadır ve 80 Plus bronzun karşısına gelir. Sertifikayı FSP kendisi veriyor. FSP güç kaynakları konusunda çok iyi bir firma.
Pekala sistemi önerdiğin PSU ile güncelledim.
aman dedim aman!! uyanın ey ahali şu fiyata bakar mısınız çıldırıyorum hemen yarın siparişimi vereceğim
Arkadaşlar bir şey diyeceğim ama şu an piyasadaki özel soğutuculu RX5700 XT modelleri 3400 ila 3600 TL arasında ve düşecek mi yoksa daha mı kazıklaşacak belli değil var sayalım ki 3400 TL civarı kalsın. Kişisel olarak 500 TL verip 2070S almak daha mantıklı. Siz ne düşünüyorsunuz?
bu model tüm vergiler dahil 3880 TL bu arada
acil bakman gerekiyor çok ilginç geldi bana bir sıkıntı falan yoktur inşallah fiyatı inanılmaz ucuz.

Son düzenleme:
X470 çipset anakarta pcie 4.0 ekran kartı takma. Technopat'ın YouTube kanalında x570 çipset anakartta rx5700xt ekran kartı incelemesi var sen o fps değerlerine çıkamazsın.

Ay

6. Sayfadaki sisteminizde x470 çipset paylaşmışsınız.
Evet o eski sistem saçmalıktı zaten ignoreladım onu yeni bir sistem yaratıyorum şu an. 2070S ve 2080 arasında 5-6 fps maksimum oynuyor e 5 fps için de 700 tl verilmez yani. Bu yüzden sistemi güncelleme kararı aldım
Verdim siparişimi hayırlı uğurlu olsun

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı