11400 için Snowman M200 yeterli mi?

EagleEnes

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim
MSI B560M Pro VDH / Intel i5 11400 / 3200 MHz 16 GB RAM / RX 6500 XT
Bu sistemde Snowman M200 yeterli soğutmayı yapar mı elimde olduğu için soruyorum yoksa daha iyi bir kule tipi fan alınır mı?

M200 takacağıma stok fanı takarım daha iyi, soğutma olarak aralarında bir fark yok zaten hemen hemen. En azından Intel stok soğutucusu daha güzel duruyor.

M200 takacağıma stok fanı takarım daha iyi, soğutma olarak aralarında bir fark yok zaten hemen hemen. En azından Intel stok soğutucusu daha güzel duruyor.
İ3 10100f ile hem stok fan testi yaptım hem snowman m200 arada 9 derece fark vardı o eşit değerler amd için geçerli galiba

Ryzen 3 3100 ile beraber Snowman M200 kullanıyorum, arada yaklaşık 7 derece fark var hocam.
Snowman M200 incelemesinde öyle görmüştüm de oyun değerlerinde fark olmadığını söylüyordu voltaj ayarı yapılması gerekiyor demişti (hiç ryzen işlemci kullanmadım)

Snowman M200 incelemesinde öyle görmüştüm de oyun değerlerinde fark olmadığını söylüyordu voltaj ayarı yapılması gerekiyor demişti (hiç Ryzen işlemci kullanmadım)

Hocam oyunda test etme şansım olmadı ancak bench yaptığımda yine 6 derece civarı fark vardı ama biraz daha koyup 3 fanlı modeli almak bana göre daha mantıklı tabii kasa büyükse.

Sistemim
MSI B560M Pro VDH / Intel i5 11400 / 3200 MHz 16 GB RAM / RX 6500 XT
Bu sistemde Snowman M200 yeterli soğutmayı yapar mı elimde olduğu için soruyorum yoksa daha iyi bir kule tipi fan alınır mı?
Snowman'ın fanı küçük ve bakır borusu 2 tane. 200-250 TL bütçe varsa Dark Freezer soğutucularından birini alabilirsiniz. 4 bakır borulu ve 12 CM fanlı almaya çalışın kayda değer fark olacaktır.

Snowman T5 aldım 5 bakır borulu termal macun olarak MX-4 aldım iyi bir soğutma sağlayacaktır ikisi
Hocam oyunda test etme şansım olmadı ancak bench yaptığımda yine 6 derece civarı fark vardı ama biraz daha koyup 3 fanlı modeli almak bana göre daha mantıklı tabii kasa büyükse.
3 fanlı modeli alırsam kasadaki ses artar hocam o yüzden düşünmedim ve 3 fanlı modelde fanlar 12cm değil diye biliyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı