11400F ısınma ve güç tüketimi problemleri olur mu?

Selamlar arkadaşlar, ben Intel 11. nesil işlemci almaya karar verdim. İnternette çok ısınıyor çok güç tüketiyor denildi. Benim almak istedğim işlemci olan 11400F ben fiyatına bakmıyorum, sadece almak istediğim bir işlemci. Bunda da böyle çok ciddi güç tüketimi, çok ciddi ısınma tehlikesi olur mu? Eğer bu işlemciyi alırsam Xigmatek Windpower Pro ile soğutma takacağım. RTX3060'ın yanında 650W PSU yeterli olur mu?

650W yeterli olacaktır.
İşlemciye bakmak isterseniz diye linki koydum.

Isınma ve güç tüketimi problemleri 11. nesillerde olacağı kesin olduğu sanırsam gözüküyor. Intel 11400F'için bu terim %100 geçerli olmaz diye düşünüyorum. Eğer yanlış düşünüyorsan yazmanızı çok isterim. 11400F almayı kararını vereceğim. Umarım hayatının hatasını yapmam.

Isınma ve güç tüketimi problemleri 11. nesillerde olacağı kesin olduğu sanırsam gözüküyor. Intel 11400F'için bu terim %100 geçerli olmaz diye düşünüyorum. Eğer yanlış düşünüyorsan yazmanızı çok isterim. 11400F almayı kararını vereceğim. Umarım hayatının hatasını yapmam.

Şahsi görüşüm 10. nesilden aynı fiyata denk gelen alabileceğin en iyi Intel'i alman. Intel şu an verimlilik konusunda çok kötü durumda AMD'ye karşı. 8 yıl önce AMD vs Intel karşısında ne yaşandıysa FX serisinde olduğu gibi. Şu an tersten yaşıyoruz yine. 10. nesil Intel'ler artık fiyat performans, AMD tarafı ise pahalı fakat verimli ve elit klasman oldu gibi.

Daha yeni youtube da paylaşılan karşılaştırma videosunun başlığı:

Intel Core i7-10700K vs Intel Core i5-11400 — Test in 10 Games! [1080p, 1440p]​

Yok k harici i3, i5, i7 işlemcilerde olmaz i7 de belki biraz.
Not: i3 k ibareli işlemcisi yoktur.

Yeni konular

Geri
Yukarı