11400F sistemde boşta CPU kullanımı yüksek oluyor

SurpriseAbo

Zeptopat
Daha fazla  
i5 11400F, RTX 3050, Corsair LPX 8*2-3200MHz ve ölmeye yakın olan bir HDD kullanıyorum. Spotify açıkken Chrome'yi açayım diyorum işlemci kullanımı %100 oluyor ve Valorant oynanamayacak kadar kasıyor. (boşta işlemci kullanımı %7) sorun nedir? HDD midir yoksa başka bir şey midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
i5 11400F, RTX 3050, Corsair LPX 8*2-3200MHz ve ölmeye yakın olan bir HDD kullanıyorum. Spotify açıkken Chrome'yi açayım diyorum işlemci kullanımı %100 oluyor ve Valorant oynanamayacak kadar kasıyor. (boşta işlemci kullanımı %7) sorun nedir? HDD midir yoksa başka bir şey midir?

Boşta işlemci kullanımı %7 gayet normal oyunlarda ise büyük ihtimalle soğutucunuz kastırıyordur.

Eğer soğutucunuzu söylerseniz yardımcı olabilirim.

Boşta işlemci kullanımı %7 gayet normal oyunlarda ise büyük ihtimalle soğutucunuz kastırıyordur.

Eğer soğutucunuzu söylerseniz yardımcı olabilirim.

Elimde epey sağlam bir soğutucu var 4 bakır boru 2 fan kule tipi.

Sorun HDD. Değiştirin onu. Hem o sisteme hakaret gibi bir şey HDD.

SSD alacağım fakat sorun o değilse ölü yatırım yapmamış olayim istiyorum.

SSD alacağım fakat sorun o değilse ölü yatırım yapmamış olayim istiyorum.

Bu sisteme SSD lazım. HDD ile tam performansını alamazsınız mevcut parçaların. Çok daha hızlı çalışacaktır emin olun. Elinizdeki HDD'leri ise depolama amaçlı kullanabilirsiniz. Windows SSD'de kurulu olmalı gerçekten hız istiyorsanız.

Şu an elime yavaş ama sağlam çalışan bir HDD geçti (HD Tune Pro'nun error test sonuçları arasında dağlar var), oyunu ona aktarsam düzelir mi?

Deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı