11400F sistemden gelen ses nedir?

Yigit Efe Sirin

Hectopat
Daha fazla  
RAM
XPG 8x2 3200(3733 OC)
SSD veya HDD modeli
Seagate 1TB 7200 RPM+256 GB 3200/1200 Samsung 980
Ekran kartı
RTX 3060 TUF Gaming
Anakart
B560M-Plus Wi-Fi
İşlemci
11400F
Şimdi video da yaşanan olayı anlatıyorum, videonun 2-3 saniyesinde ekran kartına yük binmemişti, Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oyununa tıkladım ve birden böyle bir ses çıkmaya başladı. Umarım sorun PSU'da yaşanıyordur çünkü 5 yıldır kullanıyorum sorun varsa bile gam yemem.
WhatsApp Video 2022-04-05 at 23.08.35.mp4

Son düzenleyen: Moderatör:
Umarım sorun PSU'da yaşanıyordur çünkü 5 yıldır kullanıyorum sorun varsa bile gam yemem.
Umarım sorun PSU'da yaşanmıyordur çünkü tüm sistemi beraberinde götürme ihtimali olabilir.
Ki PSU'da değil gibi. Sanırım HDD kaynaklı, zaten Barracuda'lar da bir tık sıkıntılı bu konularda. Ses yapabiliyor.

Umarım sorun PSU'da yaşanmıyordur çünkü tüm sistemi beraberinde götürme ihtimali olabilir.
Ki PSU'da değil gibi. Sanırım HDD kaynaklı, zaten Barracuda'lar da bir tık sıkıntılı bu konularda. Ses yapabiliyor.
Benim hatam, şu an HDD kullanmıyorum.
Galiba bilgisayarınızın içine traktör kaçmış. Çok çiftlik oyunu oynuyorsunuz galiba (!)

Fana bir kablo sürtüyor galiba.
Ama oyuna tıkladığım zaman bu ses çıkıyor anlamadım gitti.

Benim hatam, şu an HDD kullanmıyorum.

Ama oyuna tıkladığım zaman bu ses çıkıyor anlamadım gitti.
Oyuna girdiğinde sisteme yük biniyor ve PSU ile ekran kartı fanı normalde çalışmıyorsa çalışmaya başlıyor. Muhtemelen kablo sürtüyor. Kasayı açıp bakabilirsin bulursun hemen sesin kaynağını.

Galiba bilgisayarınızın içine traktör kaçmış. Çok çiftlik oyunu oynuyorsunuz galiba (!)

Fana bir kablo sürtüyor galiba.

Kabloları düzelttim sorun hala aynı, ama değerlere baktığım zaman hem oyun açıkken hem de altta çalışıyor iken RPM değeri ve kullandığı frekans aynı fakat harcadığı Watt 140 150 civarına çıkıyor sorun PSU olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı