11400F sisteme 7000 TL'ye 2K ekran kartı önerisi

Bir de 60 FPS ortalama demek yer yer 40-50 de düşüyor yer yer 70-80 ne çıkıyor. 40-50'ye düştüğü zaman kasma oluyor.
Hocam beni yanlış anlamayın ama 3060ti ile dlss açıkken gow'da fps'in 60 altına düşmesi bana normal bir durum gibi gelmedi.

3060, 2070 Super veya 1080 Ti kullanan insanlar 2K sistem dizebilirler bence.
FHD'de 2 milyon pixel var.
QHD'de 3.5 milyon.
UHD'de 8 milyon.
4K cidden lüks işi herkes oraya girmemeli fakat QHD'yi gözünüzde çok büyütüyorsunuz ve dediğim gibi ileride yetmeyeceği gün gelene kadar FSR 2.0 yaygınlaşacak zaten. FSR ile 1080P'den daha yüksek FPS alıp gene daha net bir görüntüye ulaşacak. 1080p ile kart 5 sene dayanabilir ama onun yerine QHD ile 3 sene dayanıp arkadaşa daha iyi bir deneyim yaşatsın.

Hocam ben laptop RTX 3060'ı ile DLSS quality açıp 60-80 arası oynuyorum ve asla 60 altına düşmüyor siz 3060 Ti'dan bahsediyorsunuz sisteminizde bir sıkıntı olmasın?

Ayar kısıyorsunuzdur. Ben o kadar para verdikten sonra her şeyi sona dayayıp oynamayacaksam anlamı yok.
Hocam beni yanlış anlamayın ama 3060 Ti ile DLSS açıkken GoW'da FPS'in 60 altına düşmesi bana normal bir durum gibi gelmedi.

Tüm ayarları sona alıp ne varsa bir video çekip atın bu arada DLSS en üst seviyede performansta değil.

Ayar kısıyorsunuzdur. Ben o kadar para verdikten sonra her şeyi sona dayayıp oynamayacaksam anlamı yok.

O kadar para dediğin günümüzde normal bir orta seviye kartın başladığı yer. Şu anda 6-7K parayı NVIDIA kanadında giriş seviyesi 3050'ye veriyorsun onda da bırak ayar kısmayı DLSS bile açtırıyor 1080P'de.

2K çözünürlük için ayarları ultradan yükseğe çekmenin bir anormalliği yok. Ultra ayarlar çoğu oyunda FPS düşürmekten başka fark yaratmıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. qick modelini almayı düşünüyorum. bilmiyorum çok güven de vermiyor ama bilmem ki siparişi vermek istiyorum. sıkıntı çıkarmaz umarım. mardinde yaşıyorum. amdler çok ısınıyor derlerdi eskiden. buranın yazı gerçekten çok sıcak.

cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. qick modelini almayı düşünüyorum. bilmiyorum çok güven de vermiyor ama bilmem ki siparişi vermek istiyorum. sıkıntı çıkarmaz umarım. mardinde yaşıyorum. amdler çok ısınıyor derlerdi eskiden. buranın yazı gerçekten çok sıcak.
40 Derece olursa hava, fanları hızlandırman lazım yapacak bir şey yok. Hem sessizlik hem soğukluk için sıvı soğutma veya devasa kartlar lazım maalesef.

O kadar para dediğin günümüzde normal bir orta seviye kartın başladığı yer. Şu anda 6-7k parayı NVIDIA kanadında giriş seviyesi 3050'ye veriyorsun onda da bırak ayar kısmayı DLSS bile açtırıyor 1080P'de.

2K çözünürlük için ayarları Ultra'dan yükseğe çekmenin bir anormalliği yok. Ultra ayarlar çoğu oyunda FPS düşürmekten başka fark yaratmıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Emin ol çok fark ettiriyor. Daha düşük ayarlara alınca Ultra da alışıp.

Yeni konular

Geri
Yukarı