1150 Soket Anakarta 1151 Soğutucu Olur Mu?

auryelx!

Hectopat
Daha fazla  
Benim 1150 soketli i5-4690K işlemcim var. Soğutucu alacağım ama 1150 soket soğutucu bulamadım çok. Acaba 1151 yada 1155 soket bir soğutucu kullansam olur mu?

Soğutucular genel olarak birden fazla soket tipini destekler. Açıkçası 1150 soket soğutucu bulmanızın pek zor olmadığını düşünüyorum ancak belki bütçenize uygun bulamayabilirsiniz. Almak istediğiniz soğutucu nedir?

Soğutucular genel olarak birden fazla soket tipini destekler. Açıkçası 1150 soket soğutucu bulmanızın pek zor olmadığını düşünüyorum ancak belki bütçenize uygun bulamayabilirsiniz. Almak istediğiniz soğutucu nedir?
Soğutu buldum fakat istediğim verimde değiller hepsi eski.
Sıvı soğutmaya verecek paramda yok ortalama max. 200tl verebilirim.
Teşşekürler.

1151 soket ile 1150 soket, hatta 115x tüm soketler aynı soğutma montaj noktalarına sahiptir.
Cooler Master Hyper serisi veya Thermaltake Riing Silent serisi işlemci soğutucuları önerebilirim.

1151 soket ile 1150 soket, hatta 115x tüm soketler aynı soğutma montaj noktalarına sahiptir.
Cooler Master Hyper serisi veya Thermaltake Riing Silent serisi işlemci soğutucuları önerebilirim.
Teşşekür ederim.
Acaba uygun fiyata sıvı soğutma varmıdır.?

Msi Core Frozr I uyumlumudur?

Eğer sıvı soğutma almaya karar verirseniz biraz daha yüksek fiyatları gözden çıkarmak gerekiyor.
Ucuz sıvı soğutmalar beklediğiniz performansı (soğutma, sessizlik, uzun ömürlülük vb.) sağlayamayacağı gibi arızalanması durumunda size büyük sorunlar da yaşatabilir.
Şahsen Corsair Hydro H100i V2. kullanıyorum, tavsiye ettiğim hava soğutmalarla arasında büyük bir fark yok. Çok yüksek OC değerlerine çıkmayı hedeflemiyorsanız sıvı soğutma almanıza gerek de yok, yine de: Corsair Hydro serisi H80/100i (GTX veya V2. modelleri günceldir),
Cooler Master Seidon(V2 ve üzeri), Nepton veya Master Liquid serileri,
Türkiye dışından daha kolay temin edilebilen NZXT Kraken serisi,
başarılı soğutma çözümleridir. Diğer markalarda da güzel soğutucular var ancak onlarla ilgili kişisel tecrübem yok.

Teşşekür ederim.
Acaba uygun fiyata sıvı soğutma varmıdır.?

Msi Core Frozr I uyumlumudur?

Uyumludur.

Eğer sıvı soğutma almaya karar verirseniz biraz daha yüksek fiyatları gözden çıkarmak gerekiyor.
Ucuz sıvı soğutmalar beklediğiniz performansı (soğutma, sessizlik, uzun ömürlülük vb.) sağlayamayacağı gibi arızalanması durumunda size büyük sorunlar da yaşatabilir.
Şahsen Corsair Hydro H100i V2. kullanıyorum, tavsiye ettiğim hava soğutmalarla arasında büyük bir fark yok. Çok yüksek OC değerlerine çıkmayı hedeflemiyorsanız sıvı soğutma almanıza gerek de yok, yine de: Corsair Hydro serisi H80/100i (GTX veya V2. modelleri günceldir),
Cooler Master Seidon(V2 ve üzeri), Nepton veya Master Liquid serileri,
Türkiye dışından daha kolay temin edilebilen NZXT Kraken serisi,
başarılı soğutma çözümleridir. Diğer markalarda da güzel soğutucular var ancak onlarla ilgili kişisel tecrübem yok.

Uyumludur.
Msi Core Frozr L yi nereden almamı önerirsin?

MSI Global,

Bağlantıdaki adresten ülkemizdeki MSI yetkili satış ortaklarını görebilirsiniz, bunlardan en uygun fiyatı sağlayan satıcı tercih edilebilir. Sanal mağaza içeren siteleri tercih ederseniz, satıcının değişip değişmediğine dikkat etmelisiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı