1156 Pin Anakartlarda Xeon Kullanmak

@Frosa Kusura bakmayın konuyu hortlattım. Bende Asus P7H55-M LX anakart ve xeon x3470 işlemci kullanıyorum fakat sıcaklıklar çok yüksek seviyede. Aerocool verkho 2 soğutucu kullanıyorum. Oyundayken %40 kullanımda 80 90 derecelere çıkıyor 95 e çıktığında ise işlemci hızını 3.2 den 1.2 ye düşürüyor 5 saniye boyunca. 5 saniyede de işlemci sıcaklığı 70 lere düşüyor sonra yine 3.2 den devam ediyor. 2 farklı termal macun denedim ama sonuç yine aynı. Bios mod da yok 1156 ile ilgili ne yapacam şaşırdım yardım ederseniz sevinirim.

@Frosa Kusura bakmayın konuyu hortlattım. Bende Asus P7H55-M LX anakart ve xeon x3470 işlemci kullanıyorum fakat sıcaklıklar çok yüksek seviyede. Aerocool verkho 2 soğutucu kullanıyorum. Oyundayken %40 kullanımda 80 90 derecelere çıkıyor 95 e çıktığında ise işlemci hızını 3.2 den 1.2 ye düşürüyor 5 saniye boyunca. 5 saniyede de işlemci sıcaklığı 70 lere düşüyor sonra yine 3.2 den devam ediyor. 2 farklı termal macun denedim ama sonuç yine aynı. Bios mod da yok 1156 ile ilgili ne yapacam şaşırdım yardım ederseniz sevinirim.
Bende hortlatayım. Aynı sorun bendede var. İşlemci bozuk sanırım.

Bende de 3470 var o.c yaptım limiti biraz zorlim dedim reset attı 1.2ghz e sabitlendi ne yapmsam düzelmedi bir kaç gün 1.2ghz kullandım elektrik kesildi geldi açtım giriş ekranı geldi ensonayar default ekranı seçtim sonra baktım 3.78 ghz oldu hızı enson acılan o.c oldu yani ya bios yada anakart sıkıntı yaratıyor anakart g.a h55m ud2h 1.3

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı