115W RTX 3060 FurMark testi sonucu nasıl?

Kaan BRT

Hectopat
Bana sıcaklık yüksek gibi geldi. Fan ayarını yazılımın kendi kararına bırakmıştım. Kendim ayarlama mı yapmalıyım sizce?

resim_2023-06-13_200907534.png
resim_2023-06-13_201214309.png

%100 fanda da durumlar pek iç açıcı gibi değil sanki.
resim_2023-06-13_201431097.png

resim_2023-06-13_210200842.png

Aynı ekran kartını kullanıyoruz 140W versiyonu bendeki. Bende bu şekilde oldu altına yükselti koymadan senin ekran kartın için gayet güzel sıcaklıklar.

MUX bulunuyor diye biliyorum ama.

Eki Görüntüle 1819768

Sağ alttaki şeye basıp reset atınca sadece 3060ı kullanıyor şu an bende otoda.

Cihazınız şarja takılı mı? Driverlarınız güncel mi? Arkada ekran kartını kullanabilecek programlar veya oyunlar açık mı? NVIDIA ayarlarınızı yaptınız mı?

NVIDIA ayarları dışında her şey tam. Şu an oyundayım ne ayarları yapmam gerek. Oyundan çıkınca tekrar test yapacağım MUX'u açıp.

NVIDIA denetim masasında ayarları kendi isteğin doğrultusunda değiştirmeniz lazım. Kalite seçerseniz daha güzel görüntü vererek performansı azaltır performansı seçerseniz tam tersini yapar. Bunun hakkında YouTube'da videolar var inceleyerek yapabilirsiniz kendinize göre. Ama NVIDIA ayarlarının FurMark test sonucunu etkileyip etkilemeyeceğini bilmiyorum. Mümkünse cihazını sadece GPU'yu açıp baştan başlattıktan sonra arka plan uygulamalarını kapatıp testi tekrarlar mısınız? Mümkünse 3DMark üzerinden test ederseniz orada detaylı incelemesi gözüküyor yapılan testin.

NVIDIA denetim masasında ayarları kendi isteğin doğrultusunda değiştirmeniz lazım. Kalite seçerseniz daha güzel görüntü vererek performansı azaltır performansı seçerseniz tam tersini yapar. Bunun hakkında YouTube'da videolar var inceleyerek yapabilirsiniz kendinize göre. Ama NVIDIA ayarlarının FurMark test sonucunu etkileyip etkilemeyeceğini bilmiyorum. Mümkünse cihazını sadece GPU'yu açıp baştan başlattıktan sonra arka plan uygulamalarını kapatıp testi tekrarlar mısınız? Mümkünse 3DMark üzerinden test ederseniz orada detaylı incelemesi gözüküyor yapılan testin.

Tamamdır hocam halledip geri dönüş yapacağım

Hocam FurMark'ta ne yaparsam yapayım 75 FPS üstünü göremedim. 3DMark testi yapacaktım fakat o kadar para vermek içimden gelmedi açıkçası.

Tamamdır hocam halledip geri dönüş yapacağım

Hocam FurMark'ta ne yaparsam yapayım 75 FPS üstünü göremedim. 3DMark testi yapacaktım fakat o kadar para vermek içimden gelmedi açıkçası.

Haaa tamam ya ben 4X MSAA ile yapıyormuşum testi fark etmemişim tamamdır.

120-125 arasında dolaştı testler sonucunda.

Son düzenleme:
Tamamdır hocam halledip geri dönüş yapacağım.

Haaa tamam ya ben 4X MSAA ile yapıyormuşum testi fark etmemişim tamamdır.

120-125 arasında dolaştı testler sonucunda.

Steam üzerinden 3DMark'ın demosunu indirebilirsiniz. Sağ kısımda demo indir seçeneği bulunuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı