MSI GeForce RTX 3060 FurMark test sonucu nasıl?

Chupacabra1332

Femtopat
Yer
Azerbaycan, Sumgait
Daha fazla  
FurMark testi yaptım. Yalnız FPS değeri pek hoşuma gitmedi. Aynı zamanda hem de ısınma testi de yaptım orada bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Maksimum 75 derece sıcaklığa çıkıyor ve bu zamanda fan sadece 80% kullanılıyor (testi 1 saat yaptım). Sizce bu FPS değeri iyi mi?

FurMark.jpeg

FurMark testi yaptım. Yalnız FPS değeri pek hoşuma gitmedi. Aynı zamanda hem de ısınma testi de yaptım orada bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Maksimum 75 derece sıcaklığa çıkıyor ve bu zamanda fan sadece 80% kullanılıyor (testi 1 saat yaptım). Sizce bu FPS değeri iyi mi?

Eki Görüntüle 1998539

Hocam %80 yüksek geldi bana. Hem çok ses çıkarır hem de ömrünü azaltır bence o. Bir nesil sonrasında %35 civarı çalışıyor fanlar ve 71 dereceyi geçmiyor ( çift fanlı 4060 ).

Hocam %80 yüksek geldi bana. Hem çok ses çıkarır hem de ömrünü azaltır bence o. Bir nesil sonrasında %35 civarı çalışıyor fanlar ve 71 dereceyi geçmiyor ( çift fanlı 4060 ).
Hocam sesinin fazla olduğu doğrudur, amma beni rahatsız etmiyor açıkcası(Eskiden GT 430 kullanıyordum :D).Hem de bazı oyunlarda fanları çalıştırmıyor, bu oyunlarda derece max 60 oluyor.Araştırdığım zaman bu kart için böyle birşeyin normal olduğu söyleniyor.Sizce peki fanların az çalışıp iyi soyutmasını nasıl temin ederim?Bence termal macun değişmek iyi çözüm gibi.(Türkçem çok da iyi değil kusura bakmayın)

Hocam az çalışıp çok soğutma için yapabileceğiniz bir şey yok. Termal macununu hiç ellemeseniz daha iyi 8-9 yıl bile gidiyor onlar. Kasanızın hava akışı etkiler bunu sadece. Ayrıca oyunlarda darboğaz yaşıyorsunuz gibi geldi. İşlemci ve RAM belleğiniz nedir?

Not: Türkçeniz gayet tatlı hocam.

Hocam az çalışıp çok soğutma için yapabileceğiniz bir şey yok. Termal macununu hiç ellemeseniz daha iyi 8-9 yıl bile gidiyor onlar. Kasanızın hava akışı etkiler bunu sadece. Ayrıca oyunlarda darboğaz yaşıyorsunuz gibi geldi. İşlemci ve RAM belleğiniz nedir?

Not: Türkçeniz gayet tatlı hocam.
Buyrun hocam.Ayrıca evet kasamın yan camını çıkardığım zaman ekran kartında 10 derece azalma görüyorum.

Dosya Ekleri

• Islemci, bellek.jpeg
    Islemci, bellek.jpeg
    106,1 KB · Görüntüleme: 15
Hocam MSI 4060 ti tavsiye eder misiniz MSI ventus

@DramatycEnygma bazıları MSI Ventus 4060 Ti veya 4060 için Ventus modeli kötü diyorlardı.

Hocam MSI 4060 ti tavsiye eder misiniz MSI ventus

@DramatycEnygma bazıları MSI Ventus 4060 Ti veya 4060 için Ventus modeli kötü diyorlardı.
Hocam Ti modeli için yorum yapamayacağım ama 4060 modeli gayet başarılı bence. Hem sesi yok hem de gayet soğuk çalışıyor. Kasanın içinde biraz küçük duruyor o kadar.

@DramatycEnygma bende 4060 Ti alacağım,
@kino MSI Ventus kötü diye bir konu açmıştı,
Ondan biraz geri çekildim ama, sanırım MSI Ventus 4060 Ti alacağım, hem küçük kasaya rahat sığar, hem de çok az güç tüketiyor.

Geri
Yukarı