11700K ve RTX 3070 PSU Önerisi

Ne gibi sorunlar? Bildiğim kadarıyla bir sorunu yok.
Coil Whine sesinin fazla olması, güç dengesizliği vs. gibi şeyler okumuştum. Birkaç ay önce bir arkadaşım kendi toplamış olduğu hazır sistemin içerisinden çıkan gerçek anlamda dandik diyebileceğimiz PSU'yu değiştirmek amacıyla PSU ararken okuduğum yorumlardı. Bu nedenle kaynak veremiyorum. Hatta o dönem için RAM'leri bu kadar iyiyken PSU'larına neden önem vermiyorlar acaba şeklinde düşünmüştüm.

Coil Whine sesinin fazla olması, güç dengesizliği vs. gibi şeyler okumuştum. Birkaç ay önce bir arkadaşım kendi toplamış olduğu hazır sistemin içerisinden çıkan gerçek anlamda dandik diyebileceğimiz PSU'yu değiştirmek amacıyla PSU ararken okuduğum yorumlardı. Bu nedenle kaynak veremiyorum. Hatta o dönem için RAM'leri bu kadar iyiyken PSU'larına neden önem vermiyorlar acaba şeklinde düşünmüştüm.
Core Reactor modeli için mi söylüyorsunuz yoksa genel olarak mı? Coil Whine şans işi zaten.
Güç dengesizliği de pek yok diye biliyorum.

Ayrıca RAM'lerinin pek de iyi olduğunu söyleyemem.

Core Reactor modeli için mi söylüyorsunuz yoksa genel olarak mı? Coil Whine şans işi zaten.
Güç dengesizliği de pek yok diye biliyorum.

Ayrıca RAM'lerinin pek de iyi olduğunu söyleyemem.
İnanın model hatırlamıyorum. O an için spesifik bir model üzerine araştırma da yapmış olabilirim ya da genel olarak XPG PSU yorumları da okumuş olabilirim. Yanlış yönlendirme yapmak istemiyorum bir okuyan olursa diye bu nedenle bir şey diyemem.
RAM konusuna gelince, mecburi olarak bütçe kısıtı nedeniyle kullanılan 2 hali hazırda çalışan sistem biliyorum. İkisinde de 0 sorun var. Hatta bir arkadaşım ufak tefek voltaj oynamaları da yaptı diye biliyorum ancak yine de emin değilim çünkü iki farklı RAM kullanmıştı. Hangisini kullanırken yaptı emin olamıyorum.

Son olarak önerileriniz için teşekkür ediyorum. XPG'yi de değerlendirmeye alıyorum. Başlığı okudum. Tekrar teşekkürler.

Sağlam bir 650W Gold verimli PSU bile sisteme yeterlidir.

Sağlam bir 650W Gold verimli PSU bile sisteme yeterlidir.

İnanın bana da öyle geliyor ancak hazır sistemlere baktığımda ya da çevreme sorduğumda kimi sizin dediğiniz gibi "sağlam bir 650W bile yeter kanka" derken kimi "en az 750W hatta bütçen varsa 850W falan al" diyor. Kafam çok karışıyor benim de haliyle..

Öneriniz için teşekkür ediyorum ayrıca.

PSU olarak bu iyidir. @RPM de onayladı zaten :D.

FSP HG2-850 Hydro G Pro 850W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Seagate HDD almanı tavsiye etmem.

Bu arada bu Baracuda için geçerli.

Trşekkürler. Öyle diyorum çünkü ekran kartından daha fazla güç tüketen işlemcileri var. Ama çöp demem biraz ağır kaçtı galiba 😳

PSU olarak bu iyidir. @RPM de onayladı zaten :D.

FSP HG2-850 Hydro G Pro 850W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Seagate HDD almanı tavsiye etmem.

Bu arada bu Baracuda için geçerli.
Yanıtınız için teşekkür ederim. HDD tercihimi değiştirdim konuyu okuduktan sonra. WD Blue 1 TB aldım. Tekrar teşekkürler. :)

Trşekkürler. Öyle diyorum çünkü ekran kartından daha fazla güç tüketen işlemcileri var. Ama çöp demem biraz ağır kaçtı galiba 😳
Birazcık :)

Yeni konular

Geri
Yukarı