11900K sistemde BIOS ekranı ve Windows açılmıyor

Slmcn16

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar kendi Windows 11 sistemim Samsung 980 Pro SSD'e kuruluyken 3-4 gün önce 256 GB olan SSD'e Windows 10 kurdum. Çift sistem olarak kullanmak istedim sonra sistem her açılırken işletim sistemi sorması rahatsız etti bende diski biçimlendirirsem sormaz diye düşündüm lakin sormaya devam etti. Az önce yanlışlıkla Windows 10'a tıkladım ve karşıma kurtarma ekranı hata kodu 0xc000000f çıktı diski temizlediğini için. Bu ekrandan sadece BIOS'a girebiliyorum. Sistemi yeniden başlattım lakin sorun düzelmedi. Windows 10'u yüklediğim SSD'yi çıkartınca da direk BIOS'a attı. BIOS'u sıfırladım klavye hariç bütün ekipmanı vs. çıkardım, halihazırda kullandığım Windows 11'in kurulu olduğu SSD'yi çıkarıp başka slota taktım o da olmadı.

Sistemim;
  • İşlemci: Intel 11900K.
  • Soğutucu: Corsair CW-9060048-WW iCUE H150i Elite Capellix 360 mm RGB fanlı sıvı soğutucu.
  • Güç kaynağı: ASUS ROG STRIX 850W 80+ Gold tam modüler güç kaynağı.
  • Anakart: ASUS Maximus XII Hero Intel Z590 LGA1200 DDR4 533 HDMI 4X M.2 USB 3.2 AX Wi-Fi + BT Aura RGB 2 X 2.5GB Intel ATX Thunderbolt 4
  • Ekran kartı: EVGA FTW3 Ultra 3070.
  • RAM: G. Skil Trident Z RGB 32 GB(2x16 GB) 4266MHz DDR4 CL19 RAM (F4-4266C19D-32gtrz.
  • M.2 Samsung 970 EVO 256 GB ve M.2 Samsung Pro 1 TB.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    121,9 KB · Görüntüleme: 12
  • image.jpg
    image.jpg
    209,5 KB · Görüntüleme: 11
  • image.jpg
    image.jpg
    183,2 KB · Görüntüleme: 10
  • image.jpg
    image.jpg
    239 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimalle biçimlendirdiğin diskte boot dosyaları bulunuyordu ve silindi. O yüzden eski kullandığın işletim sistemine de erişemiyorsun. Format atmadığın sürece Windows'a boot etmen çok zor gibi. EasyBCD gibi programlar kullanabilirsin USB'den boot edip ama düzelteceğini sanmıyorum.

Büyük ihtimalle biçimlendirdiğin diskte boot dosyaları bulunuyordu ve silindi. O yüzden eski kullandığın işletim sistemine de erişemiyorsun. Format atmadığın sürece Windows'a boot etmen çok zor gibi. EasyBCD gibi programlar kullanabilirsin USB'den boot edip ama düzelteceğini sanmıyorum.
biçimlendirdikten sonra Windows 11i sorunsuz kullanmaya devam ettim dostum ta ki yanlışlıkla Windows 10 a tıklayana kadar

Çözüm bulamazsak format planlıyorum

Son düzenleme:

Geri
Yukarı