11T Pro vs S20 FE

Ekran olarak daha iyi POCO ondan eminim. Yazılım olarak ne gibi farklar var?

Hayır hocam değil, super AMOLED ekranlar AMOLED ekranlara göre daha iyi :)
En kötü ihtimalle eşitler.

MIUI arayüzü rakiplerine göre hantal ve daha ağır çalışan bir arayüz, ayrıca MIUI 12.5 ile biraz düzelsede sık sık bug ve sorun çıkarmaya meyilli bir arayüz.

One UI ise şu an Android tarafındaki en iyi yazılımlardan biri, optimizasyon ve stabilite olarak fark atıyor MIUI yazılımına.
O sensör olayını zaten biliyorum hocam; benim orada anlatmak istediğim yani o da aynı FE gibi sensör ile MP olarak yüksek rakiplerini rahtça geçiyordu. Yani aslında düzenlemek gerekirse: Sensör olarak Xiaomi MI8'den Samsung FE'ye geçince üzmez değil mi? Çünkü gerçekten MI8'in kamerasının sensörleri çok iyiydi, sadece gece çekimi biraz daha kötüydü ama onu da Google cam ile çözmüştüm. Bunu demek istedim yani.

Hayır hocam üzmez, S20 FE kamera olarak SE 2020 ile eşit hatta belki daha iyi.
Ama yine de YouTube üzerinden incelemelere bakmanızda fayda var :)

Hayır hocam değil, super AMOLED ekranlar AMOLED ekranlara göre daha iyi :)
en kötü ihtimalle eşitler.

MIUI arayüzü rakiplerine göre hantal ve daha ağır çalışan bir arayüz, ayrıca MIUI 12.5 ile biraz düzelsede sık sık bug ve sorun çıkarmaya meyilli bir arayüz.

One UI ise şu an Android tarafındaki en iyi yazılımlardan biri, optimizasyon ve stabilite olarak fark atıyor MIUI yazılımına.
Katılıyorum belki üst seviye cihazlarda bug'lar azdır ama mesela bir yakınım Redmi Note 9 kullanıyor ve bug konusunda gerçekten telefon bir anda kitlenebiliyor. Xiaomi o konuda daha kendini geliştirmeli...
Hayır hocam üzmez, S20 FE kamera olarak SE 2020 ile eşit hatta belki daha iyi.
Ama yine de YouTube üzerinden incelemelere bakmanızda fayda var :)
Teşekkür ederim hocam, ben biraz daha bakayım-araştırayım bakalım. Umarım güzel bir cihaz alabiliriz.

Katılıyorum belki üst seviye cihazlarda Bug'lar azdır ama mesela bir yakınım Redmi Note 9 kullanıyor ve bug konusunda gerçekten telefon bir anda kitlenebiliyor. Xiaomi o konuda daha kendini geliştirmeli...

Hocam dediğiniz gibi POCO F3, Mi 11t gibi modellerde buglar çok daha az üst düzey oldukları için ama yine de yazılımı genel anlamda çok geride One UI'ye göre.

Hocam dediğiniz gibi POCO F3, Mi 11t gibi modellerde buglar çok daha az üst düzey oldukları için ama yine de yazılımı genel anlamda çok geride One UI'ye göre.
Katılıyorum hocam; bir ara efsanevi şarj yeme sorunu vardı, arkadaş sırf bu yüzden geri sürüm atmak zorunda kaldı. Yani o kısımda iyi olsa Xiaomi gerçekten adam olabilir ama tabii bu tecrübe ile olan bir durum. Samsung'un bu piyasadaki tecrübesi zaten biliniyor, Xiaomi daha yeni yetme kalıyor...

Yeni konular

Geri
Yukarı