12.000-13.000 TL laptop önerisi

Bütçe
12-13k

Furkysaitma817

Centipat
Daha fazla  
Amacım ofis video ve nadiren oyun oynama düşük-orta seviye oyunlar için önerisi olan var mı? Ayrica RAM eklenebilir olursa sevinirim tumlesik olmasin.

Hocam illa sıfır mı olmalı? Yoksa ikinci el olsa da olur mu?

Sıfır olsa daha iyi ofis isi daha ağırlıklı oyun o kadar da onemli değil. CS Valorant gibi oyunlar değil de günlük kafa dagitmalik idle mi indi mi yazılışını bilmiyorum ama basit oyunlar işte bir de tumlesik degilde RAM degistirebilecegim PC olursa daha iyi olur.

Hocam o bantta tümleşik olmayan bir kaç seçenek var, bazıları tümleşik + 1 slotlu falan harici ekran kartı olan bir model göremedim. İndie tarzı oyunlar in pek de harici ekran kartına ihtiyaç olmayabiliyor. Ama laptop konusunda kullanıcı yorumu daha önemli yakın zamanda alıp kullanan arkadaşlar varsa önermeler daha doğru olur

Diğer türlü 2. El düşünürseniz malum sitedem lokasyonunuza göre arama yapıp elden alırken testlerinizi yaparak alabilirsiniz. Bir kaç ay önce kardeşlerim için almıştım 5 6 sene öncesinin oyun laptoplarından. Piyasada o işlemci ve Ram performansı olan cihazlar aldığım fiyatın neredeyse 2 katıydı ayrıca harici ekran kartı da yoktu. Tabi o işler biraz şans işi bana güzel denk geldi aldığım kişi eski emekli servis çalışanı ufak upgradeler yaparak sattığını anlattı.

ASUS Vivobook 1215U 8 GB RAM 256 GB SSD'li modelinden aldim hem RAM ve SSD takviyesi yapabiliyorum (16 GB RAM'e 512 GB SSD kapasitesi max) resmi sitesinden baktim. Yaklaşık 1 aydan beri kullanıyorum. Hızı gayet iyi ekran TFT. IPS olsaydi daha iyiydi ama renk icin değil de bazi acilardan golge yapiyor yoksa ekran iyi. Ders amaçlı gayet yeterli oyun kismina hem bakamadim hem de o beklentiyle almadim ASUS kalitesi olsun istedim sorusu olan varsa yazabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı