13.000 TL laptop önerisi

Bütçe
13k

dynovers

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşım laptop alacak. 1 TB hafızalı, NVIDIA ekran kartlı bir laptop olursa güzel olur. GTA 5, Valorant gibi oyunlarda 80-100 FPS yeter. Sadece oyun amaçlı olup çalışma iş olmazsa çok kullanamazmış.

13.000-14.000 TL ödeyeceksen doğrudan 6000 liraya Xbox Series S al. Kalan 7000-8000 liraya ise Ipad alabilirsin üstüne para kalır tabii Windows özellikle gerekli değilse. Veya biraz daha bütçe artırma şansın varsa Mac Mini M1 işlemcili alabilirsin. Ödeyeceğin miktar hafif artar ama o fiyata alıp alabileceğin en kaliteli cihazları almış olursun. Hem de alacağın laptopa göre çok daha uzun ömürlü olur yine sen kazanmış olursun. :)

13.000-14.000 TL ödeyeceksen doğrudan 6000 liraya Xbox Series S al. Kalan 6000-7000 liraya ise iPad alabilirsin tabii Windows özellikle gerekli değilse. Veya biraz daha bütçe artırma şansın varsa Mac Mini M1 işlemcili alabilirsin. Ödeyeceğin miktar hafif artar ama o fiyata alıp alabileceğin en kaliteli cihazları almış olursun. Hem de alacağın laptopa göre çok daha uzun ömürlü olur. :)

Oyun için alacaksa dediğiniz mantıklı aslında. İş içinde mantıklı, sonuçta tablet ile halledebilir. Ancak oyun için Mac Mini M1 mantıklı olmaz diye düşünüyorum.

Oyun için alacaksa dediğiniz mantıklı aslında. İş içinde mantıklı, sonuçta tablet ile halledebilir. Ancak oyun için Mac Mini M1 mantıklı olmaz diye düşünüyorum.
Oyun oynamak ve örneğin yazılımcı iseniz Xbox Series S + Mac Mini M1 işlemci alınabilir. Fiyatı 6000+10000 liradan 16.000 liraya gelir ama laptopa göre çok daha uzun ömürlü ve kaliteli olur her yönden.

Bilgisayar gündelik ihtiyaçlar için kullanılacaksa eğer onun yerine tablet almak daha mantıklı. Ipad 6-7 yıl belki daha fazla eskimeden gidebilecek bir cihaz. Xbox Series S + Ipad 2021 modelinin fiyatı 6000+5000 liradan 11.000 liraya geliyor. 2.000 lira da cebine kalır.

Ben 2018 yılında 3400 liraya Macbook Air almıştım eski kasalardan. M1 işlemcili değil ama hala en ufak sorun vermeden kullanabiliyorum. Bozulsa da fiyatlar artmadan artık Mac mini M1 işlemciye geçsem diye bahane arıyorum ama bozulmuyor cihaz. Oyun ihtiyacım için 3200 liraya Xbox Series S aldım ondan da fazlasıyla memnunum Kasım 2021 fiyatları bu şekildeydi sonradan zam geldi maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı