12.000 TL laptop önerisi

Beyler i7 10750H GTX 1660 Ti mı yoksa i5 10300H RTX 2060 mı? Makine mühendisiyim ve bilgisayarla Siemens nx, catia, SolidWorks gibi programlar yoğun olarak kullanacağım ve fırsat buldukça PUBG, CoD oynıycam bilgisayarla. Çok ikilemde kaldım ne alacağıma. RTX 2060 ve i7 olan cihazlar 14 lira civarında (montser ve Casper düşünmüyorum ki zaten Monster'da şu an stok yok) ve benim bütçem maksimum 13 lira.

ASUS tavsiye etmişsiniz ama cihazda soğutma diye bir şey olmadığı söyleniyor ve herkes ısınmasından şikayetçi, sadece sanal verilerle mi önerdiniz yoksa kullanım tecrübeniz var mı?

Monster kullanım tecrübem var diğerleri sanal veri ama oyun için ekran kartı çok daha önemli çünkü bu işlemciler çoğu oyun için fazlasıyla yeterli ama ekran kartları FPS'i bayağı etkiliyor tabii sizin kullanacağınız programları bilmiyorum ama render ve mühendislik için genelde işlemci daha etkili.

Monster kullanım tecrübem var diğerleri sanal veri ama oyun için ekran kartı çok daha önemli çünkü bu işlemciler çoğu oyun için fazlasıyla yeterli ama ekran kartları FPS'i bayağı etkiliyor tabii sizin kullanacağınız programları bilmiyorum ama render ve mühendislik için genelde işlemci daha etkili.

Ryzen 7 4800H şu an çoklu çekirdekte çoğu işlemciden daha iyi. ASUS'ta karar kıldım. Isınma sorununun bakarız bir çaresine artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı