12.000 TL Laptop önerisi

Bütçe
12000

kkank

Hectopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Merhabalar,
Öncelikle oyucu değilim, 1650 Ti veya mümkünse 1660Ti oldukça yeterli olur uzun vadeli. RTX yerine parasını işlemciye harcamayı tercih ederim. İyi bir işlemciye ihtiyacım var. RAM 8 de olsa olur, yükseltirim.

Birçok konuda MSI Thin yerine Leopard daha iyi yazılmış. Aynı şekilde TUF yerine ROG daha iyi deniyor. Elime bir daha uzun süre para geçmez, başımı ağrıtmamasını istiyorum.

Merhabalar,
Öncelikle oyucu değilim, 1650 Ti veya mümkünse 1660 Ti oldukça yeterli olur uzun vadeli. RTX yerine parasını işlemciye harcamayı tercih ederim. İyi bir işlemciye ihtiyacım var. RAM 8 de olsa olur, yükseltirim.

Birçok konuda MSI Thin yerine Leopard daha iyi yazılmış. Aynı şekilde TUF yerine ROG daha iyi deniyor. Elime bir daha uzun süre para geçmez, başımı ağrıtmamasını istiyorum.

https://www.hepsiburada.com/asus-ro...magaza=Hepsiburada&url_src=and-product-detail hocam oyuncu değilseniz ve taşımanız gerekiyorsa bunu öneririm 14 inç. İçindeki 1650, 2020 1650 Ti'dan daha güçlü. 13 Bin bütçede 3050+5800H var bu modelin. Ya da @egeoz316 hocamın attığını öneririm.

Arkadaş işlemci istemiş hocam ekran kartı değil o bütçede Ryzen 7 varken i5 ya da R5 alınmamalı bence.

Bu 5800HS başka konularda da önerilmiş, İntel'in HQ serisine denk anlamında geliyorsa biraz fazla güç tüketir gibi geldi bana. Birde 4.4 GHz diyor, İntel'in yeni modelleri 5GHz'nin üstüne çıkıyor. Daha iyi olmaz mı sizce? Hem bu AMD-İntel farkının benzin-tüp gibi bir performans düşüklüğü olduğunu duymuştum.

Bu 5800HS başka konularda da önerilmiş, İntel'in HQ serisine denk anlamında geliyorsa biraz fazla güç tüketir gibi geldi bana. Birde 4.4 GHz diyor, İntel'in yeni modelleri 5GHz'nin üstüne çıkıyor. Daha iyi olmaz mı sizce? Hem bu AMD-İntel farkının benzin-tüp gibi bir performans düşüklüğü olduğunu duymuştum.
Intel modelleri 5ghz üzerine çıkabiliyor fakat ısınmadan dolayı istemeden de olsa performans düşürüyor, ayrıca Amd render gibi işlerde Intel'e göre daha başarılı.

Intel modelleri 5ghz üzerine çıkabiliyor fakat ısınmadan dolayı istemeden de olsa performans düşürüyor, ayrıca Amd render gibi işlerde Intel'e göre daha başarılı.
Bilmiyordum teşekkür ederim.

hocam oyuncu değilseniz ve taşımanız gerekiyorsa bunu öneririm 14 inç.
Hocam sunumlar hazırlıyorum sık sık, istatistikçiyim büyük verilerle ve tablolarla uğraşıyorum. Sızıntı arşivim var, üzerinde incelemeler yapıyorum. Ağırlık dahi problem değil asla, yeter ki güzel bir bilgisayarım olsun. Bana kalsa 17,3 inç bile alırım ama bu sefer bütçemi zorluyor, özellik düşürmek zorunda kalıyorum.

Hocam sunumlar hazırlıyorum sık sık, istatistikçiyim büyük verilerle ve tablolarla uğraşıyorum. Sızıntı arşivim var, üzerinde incelemeler yapıyorum. Ağırlık dahi problem değil asla, yeter ki güzel bir bilgisayarım olsun. Bana kalsa 17,3 inç bile alırım ama bu sefer bütçemi zorluyor, özellik düşürmek zorunda kalıyorum.
O zaman karar sizin hocam. Attığım Zephyrus tasarımı çok güzel. Ya da egeoz hocamın attığı ROG Strix modeli öneririm. Bence o ikisinden birini seçip alın bu bütçedeki en iyi işlemciler. Intel olsun derseniz de 11800H TUF var onu da öneririm.

Geri
Yukarı