12.000 TL laptop önerisi

junglepoet

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, birkaç gündür araştırma yapıyorum ve eleme yaptım şu an kafamda bu üç laptop var;

Solid, AutoCAD kullanacağım için güçlü bir donanım olması açısından ASUS çok mantıklı geliyor fakat bir yandan RTX 2060'da çok mantıklı geliyor tam olarak karar veremedim. Aralarından hangisi alınmalı veya başka bir laptop mu alınmalı? Maksimum bütçem 13 bin TL, teşekkürler.

Yapacağınız işler için en mantıklı seçim bu.

Dell in bu serisini de tavsiye ederim kasası çok sağlam arkadaşımda vardı gayet memnun kaldı. Oyun bilgisayarı almak istiyorsan ve laptop alacaksan fan sesinden kesinlikle rahatsız olmaman lazım ki sana fan seslerinin aşı yüksek olduğunu söyleyebilirim.
2- Laptopun ses kalitesi çok iyi olmalı ki fan sesini bastırıp sana oyun sesini verebilmeli
3- Kesinlikle almak istediğin laptop ile ilgili videolar izlemelisin ekran kartı işlemci ve işletim sistemiyle uyumlu olmalı dar boğaz yapmamalı.
4- Laptopun yada toplayacağın masaüstü bilgisayarın çok iyi bir soğutucusu olması lazım ki ısındığı zaman işlemciler kendilerini soğutmak için hızını keser ki buda feci fps droplara sebep olur.
5- İşlemciyle oynamak istersen overclock yada turbo kapatmak gibi intel işlemcilerde bunları yapabilirsin ama Amd de bazı işlemcilerde bu özellik yok ben 3750h kullandığım için söylüyorum.
6- Kesinlikle önceliğin ssd olmalı Hdd ler ses yapabiliyor ilerde de sorunlara yol açabiliyor yaşadığım için söylüyorum(çatır çutur ses geliyordu) ayrıca ssd oyunlarda performansını ve bilgisayarın hızını çok önemli derecede pozitif etkileyecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Fan ses örneği. Bu benim kullandığım laptoptu ki bence bu normal bir fan sesi değil demek istediğimi anlayacaksın sonuna kadar izle.

- Bu video Hp olup almak istediğin pc ile alakalı testler fan sesi oyun performansı gibi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

-Bu videoda acer olanla ilgi testler Technopatın yaptığı

Yeni konular

Geri
Yukarı