12.000 TL laptop önerisi

Bütçe
12000
Umarım beğenirsiniz. Aldıktan ve kullanım sağladıktan sonra tekrar yazarsanız buraya bende fikirlerinizi duymak isterim. Gerektiğinde insanlara önerebilmek adına tekrardan :) hayırlı olsun şimdiden. Bence en doğru seçim oydu.

Elime ulaştığında değerlendiririm. Tekrardan teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar. Ürün elime ulaştı az da olsa 2 günlük deneyimleyebildim. Öncelikle muazzam bir ekranı var. Kasa kalitesi oldukça güzel (biraz parmak izi bırakıyor). İşlemcisine diyecek bir şey yok zaten. Gelelim soğutma kısmına, Rust'ta denedim -işlemciyi bayağı yoran bir oyun- işlemci Max 88 dereceyi gördü (altında soğutma yok) ama ortalama 80 derecelerdeydi. Beklentimin altında şahsen ben daha fazla ısınmasını bekliyordum. Fanlar son hızda bana göre çok sessiz çalışıyordu. Google'da surf yaparken %34 şarjı vardı ve hala 2 saat 45 dakika kullanım gösteriyordu. Sonuç olarak ben çok memnunum tam da böyle bir laptop arıyordum. Eğer siz de üniversite veya iş için kullanacağım az da olsa oyun oynarım diyorsanız hiç düşünmeden alabilirsiniz. Sorusu olan varsa 1-2 haftalık kullanımdan sonra daha iyi yardımcı olabilirim. Tekrar teşekkür ederim @Genzonzi :)

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Ürün elime ulaştı az da olsa 2 günlük deneyimleyebildim. Öncelikle muazzam bir ekranı var. Kasa kalitesi oldukça güzel (biraz parmak izi bırakıyor). İşlemcisine diyecek bir şey yok zaten. Gelelim soğutma kısmına, Rust'ta denedim -işlemciyi bayağı yoran bir oyun- işlemci Max 88 dereceyi gördü (altında soğutma yok) ama ortalama 80 derecelerdeydi. Beklentimin altında şahsen ben daha fazla ısınmasını bekliyordum. Fanlar son hızda bana göre çok sessiz çalışıyordu. Google'da surf yaparken %34 şarjı vardı ve hala 2 saat 45 dakika kullanım gösteriyordu. Sonuç olarak ben çok memnunum tam da böyle bir laptop arıyordum. Eğer siz de üniversite veya iş için kullanacağım az da olsa oyun oynarım diyorsanız hiç düşünmeden alabilirsiniz. Sorusu olan varsa 1-2 haftalık kullanımdan sonra daha iyi yardımcı olabilirim. Tekrar teşekkür ederim @Genzonzi :)
Hayırlı olsun hocam tekrardan. Gerçekten benim tahminlerimi de doğru çıkarttığı için sevindim. Benim gaming laptop bile yoran oyunlarda 85-87 derecelerde geziyor o yüzden fazlasıyla normal 88 ultrabook için. Umarım aynı şekilde uzun süre kullanım sağlar :)

Merhaba, 18bin TL'ye almayı düşünüyorum şu an, uzun kullanım deneyimini akarabilir misin? Bir de özellikle Type-C portunu merak ediyorum, 4K 60 Hz verebiliyor mu, deneme şansın oldu mu?

Merhaba, 18bin TL'ye almayı düşünüyorum şu an, uzun kullanım deneyimini akarabilir misin? Bir de özellikle Type-C portunu merak ediyorum, 4K 60 Hz verebiliyor mu, deneme şansın oldu mu?

Merhaba, şu ana kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Şarj süresi beni çok memnun ediyor. Type-C portunu denemedim deneme imkanım da yok maalesef. Ama kesinlikle öneriyorum.
@muhcy Eğer merak ettiğin başka detaylar varsa cevap verebilirim.

Son düzenleme:
Merhaba, şu ana kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Şarj süresi beni çok memnun ediyor. Type-C portunu denemedim deneme imkanım da yok maalesef. Ama kesinlikle öneriyorum.
@muhcy eğer merak ettiğin başka detaylar varsa cevap verebilirim.

Teşekkür ederim, arastırdıkça soru oluşuyor kafamda. Ekran 2.5k olduğu için yazılar ve program menüleri çok küçülüyor mu ve 1080p kullanmak isteyince herhangi bir bozulma oluyor mu?

Teşekkür ederim, arastırdıkça soru oluşuyor kafamda. Ekran 2.5k olduğu için yazılar ve program menüleri çok küçülüyor mu ve 1080p kullanmak isteyince herhangi bir bozulma oluyor mu?

Hayır 2.5k olsa da küçülmüyor 1080p de de herhangi bir bozulma olmuyor. Sadece olumsuz olarak şunu söyleyebilirim ses seviyesi bana biraz az geldi arkadaşlarla film izlerken yetersiz kalıyor. Bunun dışında gayet memnunum gönül rahatlığı ile alabilirsin. Ayrıca şunu da belirteyim bu oyuncu laptopu değil eğer çok fazla oyun oynayacaksan başka modeller bakabilirsin. Soğutması bazen yetersiz kalıyor. Izgarası alt tarafında olduğu için de soğutucu alman şart.

Merhaba hocam,
18000tl'ye sizce lenovo ideapad 5 pro nasıl bir seçenek? Almayı düşünüyorum ama ne dersiniz. Bir eksiği var mı? Şu an halihazırda lenovo l340 kullanıyorum, kasası aynı sadece ekran+ekran kartı için düşünüyorum

Merhaba hocam,
18000TL'ye sizce Lenovo Ideapad 5 Pro nasıl bir seçenek? Almayı düşünüyorum ama ne dersiniz? Bir eksiği var mı? Şu an halihazırda Lenovo L340 kullanıyorum, kasası aynı sadece ekran+ekran kartı için düşünüyorum.

Geç cevap verdiğim için kusura bakmayın malum finaller falan. Laptopa gelince yeniden alacak olsam yine bunu alırdım. Ekranı mükemmel sadece ses seviyesi az belirttiğim gibi. Başka herhangi bir sorunu yok. Fakat çok oyun oynarım derseniz soğutması daha iyi olan gaming modellere yönelmelisiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı