12.000 TL Telefon Tavsiyesi

• Konuyu başlatan Efem
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 580
Ayrıca arkadaşlar belirtmeyi unutmuşum pardon, iki cihaz arasında seçim yaparken nedenini de yazabilirseniz benim için faydalı olur.

Ayrıca arkadaşlar belirtmeyi unutmuşum pardon, iki cihaz arasında seçimm yaparken nedenini de yazabilirseniz benim için faydalı olur.
Güncelleme desteği açısından her türlü A73 almak mantıklı,S20 FE güncelleme almayacak artık,donanım olarakta arada çok bir fark yok. S20 FE önerenlerin önerme sebebi S20 FE amiral gemisi bir telefon olması işlemcisi daha iyi A73'e göre,birde kamerası. Bana sorarsan A73 almalısın,kendimde daha 2 hafta önce A73 aldım.
NOT: S20 FE 2020'de çıktı.

Güncelleme desteği açısından her türlü A73 almak mantıklı,S20 FE güncelleme almayacak artık,donanım olarakta arada çok bir fark yok. S20 FE önerenlerin önerme sebebi S20 FE amiral gemisi bir telefon olması işlemcisi daha iyi A73'e göre,birde kamerası. Bana sorarsan A73 almalısın,kendimde daha 2 hafta önce A73 aldım.
NOT: S20 FE 2020'de çıktı.
Peki bu cihazın güncelleme almaması herhangi kötü bir duruma yol açar mı?

Evet S20 FE kamera açısından daha iyi fakat yine aklıma takılan bir soru daha var. A73'ün kamerası 108 MP iken S20 FE'nin 12 MP. Bu fark bariz sonuçlar ortaya çıkarır mı?

Peki bu cihazın güncelleme almaması herhangi kötü bir duruma yol açar mı?

Evet S20 FE kamera açısından daha iyi fakat yine aklıma takılan bir soru daha var. A73'ün kamerası 108 MP iken S20 FE'nin 12 MP. Bu fark bariz sonuçlar ortaya çıkarır mı?
Çıkarmaz Megapiksel kameranın kalitesini belirlemiyor o zaman Apple batmıştı şimdiye kadar yoksa. Güncelleme almaması demek yeni oluşan açıkların kapanmaması demek, yeni android güncellemelerini,özelliklerini alamamak demek. Kısacası güncelleme desteği bitmiş cihaz alınmamalı.

S20 FE güncelleme dışında A73'ten her yönden üstün.
Daha kaliteli sensör ve lens (MP kaliteyi belirlemiyor.)
4K 60 FPS ön ve arka kamera video çekimi.
DeX vs desteklemesi,amiral gemisi sayılması (A serisinden daha üstün yazılıma sahip ama bir Ultra model kadar değil ama A serisinden üstün)
Snapdragon 865.
Ultra ağır çekim video kaydı (HD 960 FPS VE FHD 240 FPS)
30x dijital zoom.
Kablosuz şarj.
Wireless power sharing (kablosuz şarj destekleyen saat,kulaklık,telefon gibi cihazlara kablosuz şarj paylaşımı)
A73 ise
S20 FE'den bi tık düşük kamera performansı
4K 30 FPS
SD 778G
HD 240 FPS ağır çekim
Orta segment A serisi
Kısıtlı yazılım.

Demem o ki performans ve diğer özellikler kısımında kısmında A73,S20 FE'nin gölgesinde kalıyor üstelik aynı fiyat bandındalar A73'ün fiyatını hakettiğini düşünmüyorum S20 FE hâlâ popüler,hâlâ satılan ve fiyatı bandındaki telefonlardan daha üstün bir telefon.
S20 FE F/P cihazıdır.
Ama A73 F/P değil (aynı fiyatlar ama S20 FE daha üstün güce sahip)

1.A73 ve S20 FE aradında uçurum var yakın değiller.
2.Kaliteyi MP belirlemez ve S20 FE'de daha iyi lens kullanıldı S20 FE'nin fotoğraf ve video performansı daha iyi işlemcinin işlemesi de önemli ve SD 865 mükemmel (Zaten 4K 60 FPS çekiyor ve 4K 60 FPS'te OIS çalışıyor EIS devre dışı kalıyor diğer bütün video çekimlerinde OİS VE EIS aynı anda çalışıyor süper dengeli hariç A73 ise FHD 60 FPS gibi video çekinlerinde ise OIS ve EIS'ı kullanmıyor tek birini kullanıyor o da OIS olması gerek diye biliyorum.
3.A73'ün güncelleme desteği ve 5G dışında hiçbir artısı yok diğer her yönden geri kalıyor.
Güncelleme istiyorsanız A73 mantıklı ama öyle güncelleme gibi bir isteğiniz yoksa S20 FE daha mutlu eder.

9 aydır hatta 10 olacak S20 FE Snapdragon kullanıyorum çok memnunum ve gayet yeterli açıklama yaptığımı ve iyi bir şekilde anlattığımı düşünüyorum.
Eksi ve artılarını yazdım.

Benim için ömemli olan üstün performanstı güncelleme desteğini önemsemedim güncelleme desteği dışında bitün yönleri üstün olan her yönden her türlü donanımdan eksik bırakmayacak performans canavarı S20 FE aldım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı