Bütçe
12000YTL

Fyned

Hectopat
Selam dostlar üniversite için 12.000ytl bandında bir laptop arayışındayım bölümüm mühendislik çok oyun oynamayı planladığım bir laptop olmayacak ama yazılım için kullanacağım onun için ekran kartı ve işlemcisinin de iyi olmasını istiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Selam dostlar üniversite için 12.000ytl bandında bir laptop arayışındayım bölümüm mühendislik çok oyun oynamayı planladığım bir laptop olmayacak ama yazılım için kullanacağım onun için ekran kartı ve işlemcisinin de iyi olmasını istiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.
bunu öneririm hocam.

Oyun oynamayı planlamıyorsanız M1 işlemcili MacBook sizi yazılım tarafında çok uzun süre idare edebilir fakat bazı mühendislik uygulamaları mevcut değil macOS tarafında. Baz fiyatı eğitim indirimi ile gayet güzel RAM upgrade de yaparsanız 12K civarına gelir.

Oyun oynamayı planlamıyorsanız M1 işlemcili MacBook sizi yazılım tarafında çok uzun süre idare edebilir fakat bazı mühendislik uygulamaları mevcut değil macOS tarafında. Baz fiyatı eğitim indiri ile gayet güzel RAM upgrade de yaparsanız 12K civarına gelir.

M1 MacBook biraz araştırmadan sonra bana da çok mantıklı gelmeye başladı aslında ama şu anda kararımı tam olarak veremedim hiç Mac tecrübem olmadığından dolayı.

M1 MacBook biraz araştırmadan sonra bana da çok mantıklı gelmeye başladı aslında ama şu anda kararımı tam olarak veremedim hiç Mac tecrübem olmadığından dolayı.

Benim fikrim mühendislik okuyorum dediniz okulunuzun istediği programlara bakınız MacOS'da mevcut ise bir Windows makineden sizi çok daha uzun götürür batarya stabilite vb. ve MacBook'ların en büyük özellikleri yatırım cihazı gibi olması 2. eli çok kuvvetli biraz tecrübe edin belki hoşunuza gider gitmez ise de elden çıkarırsınız.

Benim fikrim mühendislik okuyorum dediniz okulunuzun istediği programlara bakınız MacOS'da mevcut ise bir Windows makineden sizi çok daha uzun götürür batarya stabilite vb. ve MacBook'ların en büyük özellikleri yatırım cihazı gibi olması 2. eli çok kuvvetli biraz tecrübe edin belki hoşunuza gider gitmez ise de elden çıkarırsınız.

Sanırsam burası destekleyen uygulamaları gösteriyor.

Burası M1 işlemcinin hazır olduğu uygulamalar buradan da bakıp karar verebilirsiniz.

Hocam tabi ki yine siz bilirsiniz ama bence MacBook şimdi alınmamalı en azından sizin için. O kadar para vermişken canınız istediğinde oyun da oynamanız gerektiği kanaatindeyim açıkçası. Bana göre masaüstü kullanmayı dert etmiyorsanız profesyonel işler için iMac alınır yanına da iyi bir laptop alınır veya MacBook alınır yanına da iyi bir laptop alınır ancak çoğu insanın ekonomik durumu buna elvermiyor. Bu yüzden lütfen almadan her şeyiyle tartıp karar verin.

Hocam tabii ki yine siz bilirsiniz ama bence MacBook şimdi alınmamalı en azından sizin için. O kadar para vermişken canınız istediğinde oyun da oynamanız gerektiği kanaatindeyim açıkçası. Bana göre masaüstü kullanmayı dert etmiyorsanız profesyonel işler için iMac alınır yanına da iyi bir laptop alınır veya MacBook alınır yanına da iyi bir laptop alınır ancak çoğu insanın ekonomik durumu buna elvermiyor. Bu yüzden lütfen almadan her şeyiyle tartıp karar verin.

Ben de biraz sizin gibi düşünüyorum ondan dolayı Mac'i biraz daha geri planda tutuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı