Üniversite için laptop önerisi

Bütçe
10000-25000

Bunu alabilirsiniz.

Excalibur ve Monster almak gibi bir hata yapmayın.
Monster'ın her modelin için aynı cümleyi sarf etmek çok mantıklı değil gibi hocam. Her firmanın bazı serilerinde sıkıntılar olabiliyor. Fakat her model sıkıntılı olacak diye bir kaide yok. Monster'ın satış sonrası teknik desteği de gayet iyidir.

Monster'ın her modelin için aynı cümleyi sarf etmek çok mantıklı değil gibi hocam. Her firmanın bazı serilerinde sıkıntılar olabiliyor. Fakat her model sıkıntılı olacak diye bir kaide yok. Monster'ın satış sonrası teknik desteği de gayet iyidir.

Monster'in Tulpar, Quadro ve Semruk serileri bayağı kalitelidir. Thonfang kasa kullanıyorlar.

Depolama ve işlemci olarak yeterli ancak ekran kartı şaka gibi. RTX 3050 Ti, GTX 1660 Ti'in RTX hali. Hem VRAM hayatta yetmez. RTX alınacaksa minimum RTX 3060 alınmalı. O fiyata bu alınmalı:

Son düzenleme:
Monster'in Tulpar, Quadro ve Semruk serileri bayağı kalitelidir. Thonfang kasa kullanıyorlar.

Depolama ve işlemci olarak yeterli ancak ekran kartı şaka gibi. RTX 3050 Ti, GTX 1660 Ti'in RTX hali. Hem VRAM hayatta yetmez. RTX alınacaksa minimum RTX 3060 alınmalı. O fiyata bu alınmalı:

3050 Ti 6 GB VRAM ile gelse piyasayı domine ederdi. DLSS desteğini yazmayı unuttunuz sanırım. 95W 3050 Ti 90W 2060'ı çoğu oyun testinde geçiyor, o kadar da kötülenecek bir kart değil Ultra'da oynamazsa High'da oynar en fazla. GTX 1660 nere RTX 3050/Ti nere güncellik açısından vesaire çok avantajı var.

3050 Ti 6 GB VRAM ile gelse piyasayı domine ederdi. DLSS desteğini yazmayı unuttunuz sanırım. 95W 3050 Ti 90W 2060'ı çoğu oyun testinde geçiyor, o kadar da kötülenecek bir kart değil Ultra'da oynamazsa High'da oynar en fazla. GTX 1660 nere RTX 3050/Ti nere güncellik açısından vesaire çok avantajı var.

Vram daha fazla olsa ezip geçerdi evet.

Kesinlikle marka-modele bakıp almayın. İçeriğine-donanımına bakın en ucuzunu alın. Arkadaşımla neredeyse beraber laptop aldık, 3. sene bitti 4. senemize girdik. Ben modelini hatırlayamadığım 1660 Ti'lı GameGaraj aldım. Arkadaşım 1050 Ti'lı Monster Abra. Dediğim gibi 4. seneye girdik ve hiç sıkıntı yaşamadık. Tabii o senede 2 kere gibi Monster'e gönderiyor termal bakımları için. Ben kendim yeniliyorum macunumu.
Meşhur şikayet sitesine bakarsanız en çok tavsiye edilen-çok satılan marka-modellerde bile bir sürü şikayet olduğunu görebilirsiniz. Tavsiyeleri çok ciddiye almayın. Herkes kullandığı ya da arkadaşının kullandığı markayı tavsiye edebilir. Daha fazlasını bilemez. ASUS kullanan ASUS'u iyi bilir onu tavsiye eder. Apple kullanan Apple'ı iyi bilip onu tavsiye eder.
Ben size monter da GameGaraj'da önermiyorum. Bütçenizi belirleyin ve paranızın satın alabileceği en iyi donanımı alın.

Kronik sorunlu model var olmayan model var, ASUS'unda kötü modelleri var monsterinda. Tavsiyeler araştırıp bakan kişiler tarafından yapılıyor genelde. Monster'in Clevo modelleri alınmaz mesela. ASUS'un eski A15 modelleride gibi. Markayada donanimada değil model önemli.

Geri
Yukarı