12.000 TL'ye Oyun Sistemi Tavsiyesi

Intel Core i7-4790K 4.0 GHz İşlemci
MSI Z97 Gaming 7 Military Class Anakart
G-Skill Ripjaws 32GB (4X8) 1866MHz CL10 RAM
2 X Gainward GTX 980 Phantom GDDR5 4GB Ekran Kartı
Samsung 850 EVO 250GB 540MB Okuma / 520MB Yazma SSD
2 X Seagate Barracuda 1 TB 7200RPM Harddisk
Creative Sound Blaster ZX Ses Kartı
Fractal-Design Newton R3 80+ Platinum 1000W Güç Kaynağı
Corsair H110 Sıvı Soğutma
Fractal-Design Define XL R2 Black
Güç Kaynağı Örgü Kablolama

www.phoenix.com.tr: IMMORTAL SERİSİ | Phoenix Performans ve Oyun Bilgisayarları

VIEWSONIC VG2401MH MONİTÖR

www.phoenix.com.tr: VIEWSONIC VG2401MH Monitör

abi yazmayayım diyorum ama, Xeon işlemciler varken hala i7 koymaya çalışıyorsunuz. Sizin aslında bilginiz yok sadece vatanda gördüğünüz max. fiyatta olanları adama söylüyorsunuz...

abi yazmayayım diyorum ama, Xeon işlemciler varken hala i7 koymaya çalışıyorsunuz. Sizin aslında bilginiz yok sadece vatanda gördüğünüz max. fiyatta olanları adama söylüyorsunuz...
Xeon işlemciler, çalışma istasyonları ve sunucu uygulamaları için dizayn edilmiştir. Eğlence ve multimedya uygulamaları için i7 yeter de artar bile. Bu arada 5960X de Xeonların bir kısmını geride bırakabilecek kadar güçlü bir işlemci, kısmen Xeon desek yalan olmaz.

Xeon işlemciler, çalışma istasyonları ve sunucu uygulamaları için dizayn edilmiştir. Eğlence ve multimedya uygulamaları için i7 yeter de artar bile. Bu arada 5960X de Xeonların bir kısmını geride bırakabilecek kadar güçlü bir işlemci, kısmen Xeon desek yalan olmaz.

Ben 4790k dan sonrası Yani X model işlemciler Render olarak biliyorum bunun yerine 3 binliralık bir xeon işlemci Sunucu kurabilecek kadar güçlü bir işlemci olduğundan oyunlarda vereceği performansta Renderda vereceği performans ile aynı olur. Zaten render ve sunucu sistemleri en üst sistemler olduğundan herhangi bir oyunu 4kda ultra seçenek ile oynatabilir.

Ben 4790k dan sonrası Yani X model işlemciler Render olarak biliyorum bunun yerine 3 binliralık bir xeon işlemci Sunucu kurabilecek kadar güçlü bir işlemci olduğundan oyunlarda vereceği performansta Renderda vereceği performans ile aynı olur. Zaten render ve sunucu sistemleri en üst sistemler olduğundan herhangi bir oyunu 4kda ultra seçenek ile oynatabilir.

4790k, 5960X'de oynatabilir. :)

Arkadaş oyun sistemi istediği için gerekli değil bence, ben 4790k önerdim direk, 4000TL' yi 2 x GTX980' e, 3000TL civarı bir parayı da monitöre ayırdım. Oyun sistemi için öncelik bunlar olmalıdır zaten. Profesyonel çalışılmayacaksa veya çalışılan veriler kritik öneme sahip görülmüyorsa gerek yok Xeon almaya. Özel teknolojilerini işin içinden çıkarınca pek farkı kalmıyor i7 serisi ile. Ayrıca yüksek çekirdek sayıları tercih edildiği zaman tek çekirdek performansı düşüyor, bu da oyun ve multimedya performansına olumsuz yansıyor.
Barnacules Nerdgasm' daki gibi bir PC güzel olur tabi, ona lafım yok :D

Öncelikle 12 bin TL'ye sistem topluyorsan anakart işlemci güç kaynaği işlemci soğutucunu öncelikle alacaksin. Sonra monitörün 4k olucak. Geleceği düşünmek gerekir ve en son ekran kartini alacaksin çünkü ekran kartlari her yil güncelleniyor....

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı