12.000TL'ye telefon önerisi

Bütçe
0-12.000TL

MutluPatates

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Telefon almayı düşünüyorum. Genellikle oyun oynadığım ve çok fazla vakit geçirdiğim için işlemcisi ve bataryası iyi olsun istiyorum. Çok ağır oyunlar oynamıyorum ama fazla vakit gecirdigim için ısınma problemi de çok olmasa güzel olur. Fotoğraf çeken biri değilim kamerayı çok önemsemiyorum.
 Aklımda şu telefonlar var;
- Samsung S20FE SD.
- Techno Canon 19 Pro.
- Realme GT2 Pro (stoklarda yok)
- Xiaomi 11t (bütçemi biraz aşıyor)
Telefon tavsiyeleri de verebilirsiniz.

S20 FE al geç. Xiaomi'ye bulaşma. En pahalı telefonunu alsan bile MIUI arayüzü paranla rezil eder seni :D Aynı şekilde bu kadar para verip de techno gibi markalara da para vermeni öneririm.

S20 FE.
Düz GT 2
Ama Snapdragon 888 sorunluydu verimli bir işlemci değildi ve ısınıyordu verimlilik açısından SD 865 daha iyi S20 FE'deki.
Çok ısınma sorunu olacağını düşünmüyorum soğutma sistemi var ama testte aynı sürede Snapdragon 888 45 dereceleri geçmişken Snapdragon 865 45 dereceye bile ulaşamamıştı.

PUBG Mobile (Çin sürümü)'de ise SD888 yine SD865'e göre daha fazla güç tüketti.
Bu yılki 888 her ne kadar 5nm altyapısı ile üretilmiş olsa bile TSMC'nin 7nm altyapısı ile üretilmiş SD865 daha verimli çıktı.
Geekbench 5'te SD888'in tek çekirdek performansı, önceki jenerasyon olan SD865'e kıyasla büyük bir gelişme yaşadı ama çoklu çekirdek performansında gelişme çok ta fazla değildi. Yine de CPU performansı genel olarak 865'e göre daha iyiydi. Fakat sorun işte burada başlıyor: Bu test sonrası tüketilen enerji verilerine bakınca SD888'in, 865'e göre çok daha fazla enerji tükettiği görülüyor.

20 dakikada 48 derece ve bu telefonda da soğutma sistemi var.
SD888 barındıran MI11'ın arka tarafı, 20 dakikadan sonra 48 dereceye ulaşıyor. 48 derece. MI10 benzer bir durumda 41 dereceye ulaşmıştı.

Son düzenleme:
Telefon almayı düşünüyorum. Genellikle oyun oynadığım ve çok fazla vakit geçirdiğim için işlemcisi ve bataryası iyi olsun istiyorum. Çok ağır oyunlar oynamıyorum ama fazla vakit gecirdigim için ısınma problemi de çok olmasa güzel olur. Fotoğraf çeken biri değilim kamerayı çok önemsemiyorum.
- Samsung S20FE SD.
- Techno Canon 19 Pro.

POCO X4 GT.

- Samsung S20FE SD.
- Techno Canon 19 Pro.

Samsung Galaxy S20 FE.

- Samsung S20FE SD.
- Techno Canon 19 Pro.

Bütçenizi aşıyor ama POCO F5 ürünlerinde bakabilirsiniz

Geri
Yukarı