12-13 bin TL laptop önerisi

Teşekkürler hocam. Peki sizce bu Victus mu alınır yoksa 3060 Omen mi?
Victus çünkü Ryzen 7, Ayrıca 8GB değil 16GB rame sahip, Artı 1TB ssdsi var.Ayrıca 3050Ti 3060'dan sonra çıktı. 1.800 daha koyup çok daha iyi performans almak daha iyi olur.
Eklemeyi unutmuşum çünkü HP.

Victus çünkü Ryzen 7, Ayrıca 8GB değil 16GB rame sahip, Artı 1TB ssdsi var.Ayrıca 3050Ti 3060'dan sonra çıktı. 1.800 daha koyup çok daha iyi performans almak daha iyi olur.
Eklemeyi unutmuşum çünkü HP.
Hocam Vatanda genel olarak daha pahalıya satılıyormuş. Bu modelin başka bir yerde linki var mıdır acaba? 13 Bin Bütçe dahilinde bulunursa güzel olur alınabilir. Ama 3060, 3050Ti dan yüzde 50 civarı daha iyi diyorlar.

Hocam Vatan da genel olarak daha pahalıya satılıyormuş. Bu modelin başka bir yerde linki var mıdır acaba? 13 bin bütçe dahilinde bulunursa güzel olur alınabilir. Ama 3060, 3050 Ti'dan yüzde 50 civarı daha iyi diyorlar.

HP olan laptop en iyisi işlemcisi yeterli ve ekran kartıda RTX 3050 Ti'dan çok daha güçlü. Sonradan RAM ekleyebilirsiniz ama ekran kartını değiştiremezsiniz. 13.000TL para verip RTX 3060 alabiliyorken RTX 3050 Ti almak paraya yazık olur. Hatta bütçe 13.000 zaten alır almaz RAM takviyesi de yapılabilir.

HP olan laptop en iyisi işlemcisi yeterli ve ekran kartıda RTX 3050 Ti'dan çok daha güçlü. Sonradan RAM ekleyebilirsiniz ama ekran kartını değiştiremezsiniz. 13.000TL para verip RTX 3060 alabiliyorken RTX 3050 Ti almak paraya yazık olur. Hatta bütçe 13.000 zaten alır almaz RAM takviyesi de yapılabilir.
Hocam Valorant Rocket League tarzı oyunlar oynadığım için işlemci daha önemli değil mi? O yüzden Ryzen 7 ye sıcak bakmıştım. Ama ekran kartı arasındaki devasa fark çok kafamı karıştırıyor. Biri 3050 diğeri 3050Ti olsa çok sorun etmezdim işlemcisi güçlü olanın alırdım ama şuan aşırı karışık kafam. RAM de 2x4. 2x8 GB RAM almam lazım. İçindekileri satabilirsem güzel olur. Şuan muhtemelen Omen alacağım gibi duruyor ama.

Hocam Valorant Rocket League tarzı oyunlar oynadığım için işlemci daha önemli değil mi? O yüzden Ryzen 7 ye sıcak bakmıştım. Ama ekran kartı arasındaki devasa fark çok kafamı karıştırıyor. Biri 3050 diğeri 3050Ti olsa çok sorun etmezdim işlemcisi güçlü olanın alırdım ama şuan aşırı karışık kafam. RAM de 2x4. 2x8 GB RAM almam lazım. İçindekileri satabilirsem güzel olur. Şuan muhtemelen Omen alacağım gibi duruyor ama.
Valo-Rocket League gibi online oyunlar aşırı yüksek sistem gerektirmiyor. Bu yüzden 13.000TL değilde daha düşebilirsiniz. 144HZ'de 150 Fps alsanız ne yazar, 200Fps alsanız ne yazar?

Valo-Rocket League gibi online oyunlar aşırı yüksek sistem gerektirmiyor. Bu yüzden 13.000TL değilde daha düşebilirsiniz. 144HZ'de 150 Fps alsanız ne yazar, 200Fps alsanız ne yazar?
Hocam 2 yıl sonra 150 FPS alan 100 FPS alır, 200 alan 150 alır o açıdan bakıyorum. Bütçemi çok düşürmek istemiyorum ileride 3 yıl sonra kardeşime kalacak bir bilgisayar olmalı. 3 yıl sonra onu 2 3 yıl idare etse bile yeter. Yani 5 6 yıl idare etmesi gerekiyor beni. O yüzden yüksek bakıyorum yoksa 8 Bin liraya 1650 Ti alırım o da 3 sene sonra pek bir işe yaramaz. Amaç 144 Hz üzeri oynamak değil yüksek FPS almak çünkü güncellemeler, FPS düşürüyor.

Hocam 2 yıl sonra 150 FPS alan 100 FPS alır, 200 alan 150 alır o açıdan bakıyorum. Bütçemi çok düşürmek istemiyorum ileride 3 yıl sonra kardeşime kalacak bir bilgisayar olmalı. 3 yıl sonra onu 2 3 yıl idare etse bile yeter. Yani 5 6 yıl idare etmesi gerekiyor beni. O yüzden yüksek bakıyorum yoksa 8 bin liraya 1650 Ti alırım o da 3 sene sonra pek bir işe yaramaz. Amaç 144 Hz üzeri oynamak değil yüksek FPS almak çünkü güncellemeler, FPS düşürüyor.

Anladım, o zaman seçim sizin, önerdiğim Victus'uda alabilirsiniz, Omen'ide.
Fakat dediğim sebepler + ısınmaması daha -bana göre- Victus'u bir adım daha öne çıkartıyor.

Geri
Yukarı