12. / 13. Nesil Intel işlemciler için ITX anakart önerisi

Güzel bir model aldınız iyi günlerde olsun.

RAM olarak şu model var, Newegg’de falan 169 dolar ama bizdeki adi satıcılar 8000 TL’nin altında satmıyorlar:

Şu 150 euro ve EU dışı %50 gümrük muhabbetinden sonra Newegg’den alma konusu nasıl oluyor bilmiyorum.

Güzel bir model aldınız iyi günlerde olsun.

RAM olarak şu model var, Newegg’de falan 169 dolar ama bizdeki adi satıcılar 8000 TL’nin altında satmıyorlar:

Şu 150 euro ve EU dışı %50 gümrük muhabbetinden sonra Newegg’den alma konusu nasıl oluyor bilmiyorum.

Vergi 600 küsür diyor ama inandırıcı gelmedi bana. TR'deki satıcılara diyecek bir şey yok zaten...

Bundan 2 tane alsam çift kanalda uyum sorunu yaşar mıyım acaba diye düşünmüyor değilim.

Vergi 600 küsür diyor ama inandırıcı gelmedi bana. TR'deki satıcılara diyecek bir şey yok zaten...

Bundan 2 tane alsam çift kanalda uyum sorunu yaşar mıyım acaba diye düşünmüyor değilim.

Amazon Germany’den Corsair RAM almıştım ama diğer timinglere dikkat etmemiştim, yüksek geldi. Sisteme takılmış, kutusu açılmış RAM’i geri yolladım DHL ile gidiyor zaten, birkaç güne iadeyi aldım.

Yani bence denemeye değer, fiyat TR’ye göre çok iyi. Dual channel olmazsa iade edersiniz 1 ay içinde.

Amazon Germany’den Corsair RAM almıştım ama diğer timinglere dikkat etmemiştim, yüksek geldi. Sisteme takılmış, kutusu açılmış RAM’i geri yolladım DHL ile gidiyor zaten, birkaç güne iadeyi aldım.

Yani bence denemeye değer, fiyat TR’ye göre çok iyi. Dual channel olmazsa iade edersiniz 1 ay içinde.
Sanırım ilk 14 gün içersin de iade ettin? 14'den sonra sadece ürünün ücretini ödüyorlar biliyorum.

@deMarc evet Amazon'un iade süreci çok rahat oluyor. Hatta o yüzden bu anakartı da Amazon'dan aldım ve büyük ihtimalle alabileceğim çoğu şeyi de oradan almaya çalışacağım.

Olası bir 13. Nesil kullanımı için BIOS güncelleme olayını çözmem gerek sanırım, Flashback yokmuş zira kartta.

Anakart sağ salim elime ulaştı bugün.

20221015_110811-01.jpeg

20221015_111003-01.jpeg

Son düzenleme:
@deMarc evet Amazon'un iade süreci çok rahat oluyor. Hatta o yüzden bu anakartı da Amazon'dan aldım ve büyük ihtimalle alabileceğim çoğu şeyi de oradan almaya çalışacağım.

Olası bir 13. Nesil kullanımı için BIOS güncelleme olayını çözmem gerek sanırım, Flashback yokmuş zira kartta.

Anakart sağ salim elime ulaştı bugün.

Eki Görüntüle 1544270

Eki Görüntüle 1544269
Uzun bir sure gecmis ancak yinede sansimi denemek istedim simdiden kusura bakmayin. Lian li a4 h20 sistem toplamaya karar verdim. Ancak parcalari secmek beni baya zorladi olculeri tutturmak adina.
Anakart olarak bunu sectim Gigabyte z690l Aorus Ultra ddr5 olani. Simdi sivi sogutucu arastiriyorum. Sisteminizde NZXT Kraken Z53 bunu gordum ancak olculeri kasanin olculeri ile kiyasladigimda uymadigini farkettim. Bu sogutucu icin radyator yuksekligi 30mm fanlar 26mm olarak belirtilmis. Kasa icin maksimum olculer 55mm. Bu sogutucuyu alsam hem pompa hem ranyator + fanlarin yuksekligi uygun olur mu ? Yardimci olursaniz cok sevinirim. Son olarak bu anakart butceme uygun geldi. Sizce bunu secmem uygun mu i7 13700k ya da i5 13600k icin ?

Geri
Yukarı