12.500 TL Laptop Önerisi

Bütçe
12500

Windows 7

Megapat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
İşletim Sistemi
Kullanım amacım oyun, UE/Unity ve biraz da video işleme olacak; üretim odaklı uygulamaları çok kullanmadığım için termal takılmalara maruz kalmayan 4 çekirdekli bir işlemcinin işimi göreceğini düşünüyorum fakat 6 ve üstü VRAM'e ihtiyaç duyacağım. Oyunu harici monitörde oynadığımdan MUX Switch'e pek ihtiyacım yok fakat NVIDIA ekran kartına bağlı bir DP'a kesinlikle ihtiyacım var (USB'ye bağlıysa adaptör kullanabilirim). Onun haricinde istediklerim kaliteli kasa/hoparlör, 120Hz üstü ekran ve kesinlikle yazılımsal problem çıkartmaması. Bu yüzden Monster fiyat olarak cazip gelse de uzak duracağım. Ekran kartı kesinlikle NVIDIA olmalı, işlemci fark etmez fakat 11. nesil çok cazip geliyor. Ebat olarak öncelikle tercihim 15.6 (incelen çerçeveler ile daha büyük ebatlar da olabilir), klavyede numerik Pad'e ihtiyacım yok, arkadan aydınlatmaya olmalı mümkünse RGB veya düz beyaz ve Türkçe olması zorunlu değil İngilizce Q da olabilir buna bağlı olarak yurt dışı linki de atabilirsiniz (Acelem yok, 1 ay içinde gelebili.r).

Bütçe konusunda ise mümkünse altında kalmayı yeğlerim, çok muhteşem bir cihaz varsa 2.000 kadar arttırabilirim. Şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleme:
Biraz alakasız olacak ama. Neden laptop tercih ediyorsunuz?
Biraz değil baya alakasız bir soru :) Ekran kartımı sattım laptop için masaüstü rahatlığını biliyorum fakat laptopa ihtiyacım var. Nedeni bende kalsın.

Biraz değil baya alakasız bir soru :) Ekran kartımı sattım laptop için masaüstü rahatlığını biliyorum fakat laptopa ihtiyacım var. Nedeni bende kalsın.
4 çekirdekli işlemci sizi üzer. UE diyorsunuz video diyorsunuz Quad-Core kötü tercih. Olur

4 çekirdekli işlemci sizi üzer. UE diyorsunuz video diyorsunuz Quad-Core kötü tercih. Olur
Belirttim nedenini asıl amacım içerik üretimi değil zaten bu programlar GPU yardımıyla 4 çekirdekli işlemcilerde de iyi çalışıyorlar. Ayrıyetten 4 çekirdekli işlemciler bu aralıkta nadir, ciddi bir fiyat avantajı varsa alabilirim ondan dolayı belirttim.
:(

Sabit bir yerde durmaması muhtemelen bunun ana sebebi.

Biraz alakasız olacak ama. Neden laptop tercih ediyorsunuz?

1000TL kadar üstüne bunu buldum. Sanırım bir sorunu yok. Biraz daha bakacağım. Belki bundan daha ucuza daha güzel bir şey bulabilirim.
Özellikle 144Hz baktım çünkü e-spor oyunlarına yönelikmişsiniz.

Sabit bir yerde durmaması muhtemelen bunun ana sebebi.

1000TL Kadar üstüne bunu buldum. Sanırım bir sorunu yok. Biraz daha bakacağım. Belki bundan daha ucuza daha güzel bir şey bulabilirim.
Tam esporcu PC'si zaten size çok güçlü kart lazım değil 144 hz ekran ama unutmayın ki 3050 ,2060 dan güçsüz.

Geri
Yukarı