12.500 TL Laptop Önerisi

Bütçe
12500
@Windows 7 Kusura bakma, filtreli şekilde bakıyordum nasıl girdi araya bilmiyorum :D

Monster'daki RTX 3060, Max-P olduğundan RTX 2070 Mobile'den daha güçlü. Tulpar serisi Abra'dan farklı olarak iyi denilebilecek soğutmaya sahip. Tulpar T7 V20.3 önceliğiniz olsun bence.

VRAM'den patlıyor bu da, AMD'ye geçiş yapmak istemiyorum fakat zorunda kalacağım gibi. NVIDIA Broadcast kullanıyorum aklım karışık şu an.

Hocam ikisi de kağıt üstünde güzel aletler fakat belirttiğim gibi yazılımdan korkuyorum. Ek olarak Monster'in kendi sitesinde benzer Config'li bir cihazı var 11.700'e o nasıldır ki? Sanırım ASUS, MSI, Dell vb. için GPU'dan kısmam gerekiyor :(

Hocam gamer garaj fenix sadece logo basılmış bir model. Cihazın kendisi aslen MSI GL65 10sfr, kontrol yazılımı BIOS güncellemeleri MSI tarafından gönderiliyor. Hatta MSI sitesine cihazınızı kaydederek 3 ay ek garanti alabiliyorsunuz.
Sizin attığınız Monster'i önermiyoruz Abra'ya 3060 takıp Tulpar demişler, Abra hakkında ne kadar şikayet duyuyorsanız hepsi bunun içinde geçerli. Benim attığım has Tulpar'lardan, serinin en kaliteli modeli.

Technopat incelemiş, bana çok ısınıyor gibi gelmedi açıkçası.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

80 dereceler iyi sayılabilir. En fazla o civarlara çıkmış.

Hocam gamer garaj fenix sadece logo basılmış bir model. Cihazın kendisi aslen MSI GL65 10sfr, kontrol yazılımı BIOS güncellemeleri MSI tarafından gönderiliyor. Hatta MSI sitesine cihazınızı kaydederek 3 ay ek garanti alabiliyorsunuz.
Sizin attığınız Monster'i önermiyoruz Abra'ya 3060 takıp Tulpar demişler, Abra hakkında ne kadar şikayet duyuyorsanız hepsi bunun içinde geçerli. Benim attığım has Tulpar'lardan, serinin en kaliteli modeli.
Sadece kasası MSI diye biliyordum anakart da öyleyse cidden iyiymiş. Tam teyit ettirip tercih ettirebilirim. Peki BIOS modlaması vb. ile Dragon Center kullanma şansım var mı, çok mu zorlama olur :D?

Technopat incelemiş, bana çok ısınıyor gibi gelmedi açıkçası.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

80 dereceler iyi sayılabilir. En fazla o civarlara çıkmış.

Hocam ısınma sorunu yok, kalitesi düşük ve sorunları çok fazla. Dandik hoparlörler kolay silinen tuşlar vb. Bir sürü Abra problemi bunda da var maalesef.

Sadece kasası MSI diye biliyordum anakart da öyleyse cidden iyiymiş. Tam teyit ettirip tercih ettirebilirim. Peki BIOS modlaması vb. ile Dragon Center kullanma şansım var mı, çok mu zorlama olur :D?

Hocam MSI üretiyor cihazı, anakart GPU her şeyiyle MSI. Dragon Center yükleneceğini sanmıyorum, çünkü Dragon Center fenix olarak görüyor cihazı.

Hocam MSI üretiyor cihazı, anakart GPU her şeyiyle MSI. Dragon Center yükleneceğini sanmıyorum, çünkü Dragon Center fenix olarak görüyor cihazı.
MSI'ın böyle bir şey yapması garip geldi, incelemelerine göz atıp bakayım cihaza teşekkürler.

Bilmiyordum. Fenix en iyi seçim o halde.
Fenix'i inceledim herkes sıcaklıklardan şikayetçi 10. nesilin bir eksisi herhalde. Ayrıca anakart evet MSI ama MUX Switch ve M2 portu kırpılmış muhtemelen mikroişlemcilerin silikon kalitesi de daha aşağı seviyededir. Macundan şikayetçi olanlar da var ek olarak fakat bunları göz ardı edecek olursak MSI Leopard'dan da aşırı fazla şikayet var. Çerçeveler, flex kablolar vb. Açıkçası Fenix'ten uzak durma ve 10. nesil işlemcilerden uzak durma kararı aldım. 11. nesil i5'ler güzel duruyor aynı şekilde Zen işlemciler de. Teşekkür ederim herkese, bu sürede bütçemi de iyileştirebilirim açıkçası 0 problem istiyorum.

Geri
Yukarı