12.500 TL sistem toplama

Bütçe
12.500

STARK35

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, 12.500 TL bütçemle oyun ve yayın odaklı bilgisayar toplamaya çalıştım. Sizce topladığım sistem nasıl artıları ve eksileri nelerdir bütçeyi aşmadan daha iyi olacağını düşündüğünüz bir parça var mı?

Dosya Ekleri

• 12.500pc.jpg
    12.500pc.jpg
    58,8 KB · Görüntüleme: 30
Önceki konunuzda da belirttiğim üzere bu sistem alınmaz. Diğer konuya önerdiğim sistemi öneriyorum.

Toplam 12.236 TL.

Bakın bu çok iyi bir sistem işte. Bütçenizi aşmak sorun değilse böyle bir şey alın. Sadece PSU'yu başka bir model seçmenizi öneririm. CW sorunlu bir modeldir o. Ayrıca SSD'yi SATA SSD alırsanız biraz daha ucuzlama yoluna gidebilirsiniz.

Bu sistem 13.560 TL yapıyor. Anakartı, SSD'si, CPU soğutucusu ve PSU'su ile attığınız en son sistemden daha üstün.

@STARK35 hocam şimdi aklıma geldi hemen sizi oturmak için bilgisayara koştum :) Eğer bekleyebiliyorsanız 1 ay kadar sabredin. 27 mayısta 10. nesil işlemciler satıla sunulacak, onlardan alırsınız.

Son düzenleme:
Çok yardımcı oldunuz. Sanırım her şeyde karar kıldım şu anlık attığım kasayı almayı düşünüyorum. Şu anlıkta bu SSD ile idare edeceğim param olduğu zaman ilave yapacağım. PSU değiştirme önerinizi de buradakilerden hangisini önerirsiniz. Bugün içerisinde almayı planlıyorum. Sistemi de sinerji sitesinden alacağım güvenilir midir?

1586421909856.png

Dosya Ekleri

• 1586421903045.png
    1586421903045.png
    20,4 KB · Görüntüleme: 24
Intel yerine AMD tabanlı bir sistem kursanız hem yayınlar için gerekli çoklu çekirdeği almış olursunuz hemde oyunlarda benzer performansı sağlamış olursunuz. Bütçe sınırlarınıza göre 2070S veya 5700 XT daha rahat seçilir. Dilerseniz AMD bir sistem de öneri olarak atabilirim.

Yayın için AMD işlemciler daha iyi. Bu sistem 13400 lira tutuyor. Anakartı Asus x570-p ile değiştirerek 1300 lira ucuzlatabilirsin.

Yayın işleri için bana Ryzen daha mantıklı geliyor ve tahminen 4. nesil desteği olucak.

Soğutucu olmadan 12100 TL civarı:
(Beyaz)

Soğutucu tercihi size kalmış isterseniz fiyat performans bir hava soğutucu veya bütçeyi biraz aşıp güzel bir sıvı soğutma alınabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı