12 Bin TL Monitör Dahil Sistem Önerisi

Bütçe
12000
Hocam 3700X'in avantajı nedir 3600X'e göre? Arada hatrı sayılır bir fiyat farkı var değer mi?

Piyasa da iki işlemcinin de açamayacağı oyun yok. Fakat ileriye dönük olmasını isterseniz ve bütçeniz de uygunsa 3700X almanızı öneririm. Çekirdek ve işlemci olarak uzun uzun yazmak isterim fakat sizin için en iyisi bu videoyu izlemek olur. Kısaca farkları ise;

1587654866234.png

Dosya Ekleri

• 1587654759321.png
    1587654759321.png
    29,6 KB · Görüntüleme: 15
  • 1587654828656.png
    1587654828656.png
    28,4 KB · Görüntüleme: 23
Oyunlarda bölüm yüklemelerinde NWME ve Sata SSD arasında 1 saniye fark var. Amacınız oyunsa NWME'nin sağladığı hızın pek bir önemi kalmıyor. O fiyata 1 GB sata SSD alabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
1 GB Sata SSD mi :D :D Döküman arşivi yapmak için mi :p

Şaka bir yana söylediğine ben de katılıyorum. Amaç oyun ise NVMe SSD'ye gerek yok. 1 TB Sata SSD daha mantıklı

Bana dediyseniz benim attığım anakart çok daha üstün.
Evet hocam size sormuştum. Çok teşekkür ederim. Son 2 soru :) Hala anlamadım şu kasa işini. Sizin önerininiz 1400 TL ye vuruyor ayrı ayrı almak ve makalar , bildiğim kadarıyla, xigmatek den daha iyi değil. PSU türü aynı. Neden sizin öneriniz daha avantajlı?
Anakartı da Asus Prıme X570-p Ddr4 Çift M.2 Hdmı Pcıe 4.0 16x Am4 Atx Anakart - n11.com şuna çevirsek nasıl olur?
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

ASRock B450M PRO4 Socket AM4 ve MSI B450M-A PRO Max arasında ki başlıca farklar;

Bellek Saat Hızı
3200 MHz - 4133 MHz (O.C)
Bellek Kapasitesi
64 GB - 32 GB
Bellek Yuvası Sayısı
4 Adet - 2 adet
PCI-e X16 Sayısı
2 Adet - 1 adet
M.2 Yuvası Sayısı
2 Adet - 1 adet
SATA Yuvası Sayısı
6 Adet - 4 adet

Ve benzeri birçok özellik. Açıkçası belirttiğin anakartın fiyatı gereksiz pahalı. ASRock alman daha makul ve geleceğe yönelik.
Kasa ve PSU ayrı olarak alırsan çok uzun araştırmalar sonucu 250-300 TL indirim yakalar isen daha fazla bir kazancın olacak, ha dersin ki hocam kendimi o para için kasamam veya uğraşamam direkt PSU içerikli bir kasa tercih edebilirsin.

Son düzenleme:
@DepresifTanrı ASRock 3200 MHz+(OC) ve MSI 4133 MHz. ASRock 3200 MHz ve üstünü görebiliyor ve o kartları karşılaştırmak ASRock'a hakaret.

@Elasmotherium Asıl soruya gelirsek High Power Gold Performance GD 750W çok daha üstün olduğu kesin gibi birde PSU hakkında bilgi yok.

Marka olarak High Power daha bilindik açıkçası.

Kasa olarak ise Sharkoon Rev 200 daha hoş bir kasa ve farklı ve hava akışı gayet iyi önü mesh olmak zorunda değil:

Anakart değişebilir ama almışken 2 adet 4+4 CPU Pin girişi olan bir PSU alın.

Son düzenleme:
ASRock 3200 MHz+(OC) ve MSI 4133 MHz. ASRock 3200 MHz ve üstünü görebiliyor ve o kartları karşılaştırmak ASRock'a hakaret.

Haklısın fakat en basit ve sade şekli ile daha doğrusu anlayabileceği bir şekilde açıklamaya çalışmıştım.
Kasa önerin çok faydalı oldu benim için, yakın zamanda olmasa da 12-13.000 TL bütçeli bir sistem toplayacağım gayet iyi görünüyor. 1 hafta önce halamın oğluna Sharkoon TG4 RGB kullanarak 13.000 TL'ye bir sistem toplamıştık, açıkçası bu kasa görsel anlamda beni tatmin etmemişti. Belirttiğin kasa çok iyi duruyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı