12 bin TL Ryzen 5 3600 sisteme yükseltme tavsiyesi

DoğukanCLK

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam.

Anakart: Gigabyte B450M-H 3600MHz(OC) DDR4
Ekran Kartı: Gigabyte GeForce RTX 3060 Gaming OC 12 GB
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 35MB önbellek 6 Çekirdek

Böyle bir sistem kullanıyorum ama belirli oyunlarda özellikle işlemci isteyenlerde FPS sorunları, kasmalarla karşılaşıyorum.
10 - 12 bin TL arası bir bütçe ile sistemi yükseltmek istiyorum. Yapabileceğim en mantıklı yükseltme neler olur? Konu ile ilgili bilgili arkadaşlar yardımı olabilirse çok sevinirim.
Şimdiden çok teşekkürler, iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Selamlar,

Şuanda;

Anakart: GIGABYTE B450M H 3600MHz(OC) DDR4

Ekran Kartı: GIGABYTE GeForce RTX 3060 GAMING OC 12GB

İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 35Mb önbellek 6 Çekirdek

Bir sistem kullanıyorum. Ama belirli oyunlarda özellikle işlemci isteyenlerde Fps sorunları,kasmalarla karşılaşıyorum.
10 - 12 k arası bir bütçe ile sistemi yükseltmek istiyorum.Yapabileceğim en mantıklı yükseltme neler olur? Konu ile ilgili bilgili arkadaşlar yardımı olabilirse çok sevinirim.
Şimdiden çok teşekkürler,iyi günler.
Merhaba işlemci olarak 5800 TL ye Ryzen 5 7500F, ram olarak Kingston fury beast rgb 16 gb 6000 mhz, anakart olarakta Msi pro b650 m-p tercih edebilirsiniz anakartta 4 ram slotu ve 2 m2 slotu olması güzel bir avantaj ayrıca ramın hızıda çok iyi ddr5 olması geleceğe yönelik

Elinizdeki RAM işlemci anakarti satıp üstüne koyarak DDR5 bir sisteme geçebilirsiniz hocam ya da komple satıp üstüne koyup 4060 DDR5 yapabilirsiniz.

Merhaba işlemci olarak 5800 TL ye Ryzen 5 7500F, ram olarak Kingston fury beast rgb 16 gb 6000 mhz, anakart olarakta Msi pro b650 m-p tercih edebilirsiniz anakartta 4 ram slotu ve 2 m2 slotu olması güzel bir avantaj ayrıca ramın hızıda çok iyi ddr5 olması geleceğe yönelik

Mantıklı geldi,öneriniz için teşekkür ederim. Ryzen 5 7500F yerine bütçeyi biraz zorlayarak 7600 serisini alsam fark yaratır mı sizce?

mci anakarti satıp üstüne koyarak DDR5 bir sisteme geçebilirsiniz hocam ya da komple satıp üstüne koyup 4060 DDR5 yapabilirsiniz.
Şuan için sistemi satmak istemiyorum,yine de teşekkür ederim.

Mantıklı geldi,öneriniz için teşekkür ederim. Ryzen 5 7500F yerine bütçeyi biraz zorlayarak 7600 serisini alsam fark yaratır mı sizce?

Şuan için sistemi satmak istemiyorum,yine de teşekkür ederim.
Aşırı bir fark olmaz 7500F gayet güçlü bir işlemci elinizdeki işlemci soğutucu nedir

Oyunlarda yaşadığınız kasma sorununun çözümü sistemin yükseltmek olduğunu düşünmüyorum. Bu sistem ile günümüzün çoğu oyununu iyi bir FPS değeriyle oynarsınız zaten. Hele DLSS ile.

Bu sistem ile günümüzün çoğu oyununu iyi bir FPS değeriyle oynarsınız zaten. Hele DLSS ile.
Özellikle işlemci gerektiren oyunlarda diyor.

@DoğukanCLK En mantıklı yükseltme bu şekilde olur;

Merhaba işlemci olarak 5800 TL'ye Ryzen 5 7500F, RAM olarak Kingston Fury Beast RGB 16 GB 6000 MHz, anakart olarak da MSI Pro B650 m-p tercih edebilirsiniz anakartta 4 RAM slotu ve 2 M.2 slotu olması güzel bir avantaj ayrıca RAM'ın hızıda çok iyi DDR5 olması geleceğe yönelik.

6000 MHz almaya gerek yok 7500F Max 5200MHz destekliyor diye biliyorum.

Geri
Yukarı