Çözüldü 12 GB RAM 3.95 GB kullanım sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Monstano0

Hectopat
Daha fazla  
Yeni anakart aldım DDR3 destekli bilgisayar özelliklerimde 12 GB kullanılabilir 3.95 GB yazıyor. Sistem 64 bit format attım yine sorun devam ediyor. BIOS'u güncelledim sorun yine aynı. Eski anakartımda çalışıyordu RAM'ler dxdiag'da bellek 12288 MB RAM gözüküyor. 8 GB'i tek takınca bütün slotları denedim görüntü gelmiyor. Forumda bütün konulara baktım cozumunu net bulamadım formatta SSD kurdugum Windows'u formatladım 1TB harddiskime dokunmadım format atarken. Bilgi verir misiniz ?

000.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Memory hatasında anakart bip sinyalleriyle size bilgi verir, yani normal açılışta tek kısa olan ses bir uzun iki kısa şeklinde öter. Ya da daha spesifik bir sorun için farklı olabilir, anakartınızın kılavuzunda ilgili bilgilerini bulabilirsiniz. Gelecek sefere sorunun ne olduğunu anlamanız daha kolay olur.

Görev yöneticisine bakın eğer orada böyle gözüküyor ise sıkıntı yoktur. Benim 8 GB fakat 7.85 kullanabilir diyor. Buraya bakınca fazla gözüküyor.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı