12. Nesil Intel Alder Lake Serisinin Mühendislik Örnekleri Ortaya Çıktı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Intel Alder Lake

Kod adı Intel Alder Lake olan CPU tasarımının erken mühendislik örnekleri çeşitli siteler tarafından paylaşıldı. Bu veriler, işlemcinin 10nm üretim sürecini kullanan ve yepyeni bir mimariye sahip 16 çekirdekli, 24 iş parçacıklı bir model olacağını gösteriyor. Yarı iletken sektörünün devlerinden olan Intel, çalışmalarında yoğun bir şekilde çaba sarf ettiği 12. nesil Alder Lake’in erken mühendislik […]

Devamı: 12. Nesil Intel Alder Lake Serisinin Mühendislik Örnekleri Ortaya Çıktı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Bakalım 10nm kalitesi nasıl olacak. Acaba Intel 10nm'si, TSMC'nin 5nm'sine yakın diyebilecek miyiz yoksa bu sefer erkenden mi teknolojiyi yenilecekler diye düşünmeden duramıyorum.

Intel galiba bu sefer şeytanın bacağını kıracak gibi hayırlısı. 14 nm inadını bıraktı sonunda. 12. Nesli sabırsızlıkla bekliyorum.

Bu arada düz 10nm değil, 10nm SuperFin bu işlemcilerin üretimi. Yani çok daha iyi bir mühendislik örneği söz konusu. Birçok 7nm üretim sürecinden daha iyi işlenmiş işlemciler görebiliriz.

Intel zaten AR-GE alanında fazlasıyla gelişmiş bir firma, güzel bir şeyler çıkaracaklarını düşünüyorum.

Detayları Technopat.net'te paylaşılacak haberler geldikçe. Takipte kalın :)

Geri
Yukarı