12. nesil Intel işlemciler için soğutucu tavsiyesi

mimarseref

Centipat
Daha fazla  
İşlemci
12700k
Merhaba arkadaşlar, işim için laptop yetersiz gelmeye başladığı için yeni bir masaüstü sistem toplamaya karar verdim. Yavaş yavaş parçaları uygun fiyat buldukça alıyorum. Uygun fiyatlı olduğunu düşündüğüm için CORSAIR CW-9060040-WW HYDRO SERİSİ H100X 240 MM YÜKSEK PERFORMANS SIVI İŞLEMCİ SOĞUTUCUSU satın aldım. Ancak bu soğutucu 12. nesil işlemciler için uygun değilmiş. 1700 retrofit kit diye bir kit ile uyumlu hale geliyor ancak bu kiti yurt içinde hiçbir yerde bulamıyorum. Gerekirse soğutucuyu iptal edeceğim. Ancak bu ürünü 12. nesil Intel işlemcilere uyumlu hale getirebilecek aparat satan bir kaynak var mıdır ya da 1500₺'ye kadar 12. nesil uyumlu sıvı soğutma sistemi bulabilir miyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Yani çok baktım 1 tane 4000₺ civarında bir soğutucu buldum. Bu ürüne bu kadar yatırım yapmak istemiyorum. 12. nesil işlemci kullanan arkadaşlar nasıl bir soğutucu kullanıyor bilgi verirseniz sevinirim.

H100X eski bir soğutucu, pompası eski nesil. Önermiyorum hele o fiyata.

Kasa nedir? Bütçede esneme payı var mı yoksa maksimum 1500 mü?

H100X eski bir soğutucu, pompası eski nesil. Önermiyorum hele o fiyata.

Kasa nedir? Bütçede esneme payı var mı yoksa maksimum 1500 mü?
Dark Diamond Pro Mesh satın aldım. Uygun fiyatlı işimi görür diye düşünüyorum... Yani hadi taş çatlasın 2000₺ diyelim...
Yeni çıkan LCD ekranlı tüm Corsair ürünlerini tavsiye ederim. Onun dışında PRO XT serisinin ürünlerini tavsiye ederim memnun kalacaksınızdır.
Siz kullanıyor musunuz bahsettiğiniz ürünlerden, tam olarak ürün adı verebilir misiniz acaba? Satın alınca şirket hesabı olduğu için iade ederken fatura kesmek zorunda kalıyorum. Sıkıntı yaşamamak için doğru ürün almak zorundayım.

Dark Diamond Pro Mesh satın aldım. Uygun fiyatlı işimi görür diye düşünüyorum... Yani hadi taş çatlasın 2000₺ diyelim...

Siz kullanıyor musunuz bahsettiğiniz ürünlerden, tam olarak ürün adı verebilir misiniz acaba? Satın alınca şirket hesabı olduğu için iade ederken fatura kesmek zorunda kalıyorum. Sıkıntı yaşamamak için doğru ürün almak zorundayım.
Elbette hocam ben Corsair'in H115i RGB PRO XT versiyonunu kullanıyorum. 280 MM. 10. nesil i710700K işlemcimi çok güzel dizginliyor. Tüm çekirdekler 5.20 GHZ de kullanıyorum maksimum 65 dereceleri görüyor. Yeni çıkan LCD IPS ekranlı soğutuculara geçmeyi planlıyorum almışken de en güzelini almanızı isterim. Onun dışında RGB istemem derseniz arctic freezer ii 280 tavsiye ederim. Hem daha uygun hem de RGB'si yok ve Corsair ile aynı kalitede bir ürün

Gümrük vergisi falan ile 1400 TL civarı.

NH D15'e benzer bir soğutucu daha var, iki üç derece daha kötü bir performansı var, eğer NH D15'in görüntüsü kötü ise tercih edebilirisn ancak sırf estetik için gereksiz bence:

Arkadaşlar Vatan Bilgisayar'dan Cooler Master Masterliquid ML240l V2 2x120mm RGB LED sıvı soğutma sistemi aldım. Yanında LGA1700 uyumlu kit hediye ediyorlar ve pompa başının işlemci ile temas eden yüzeyi gayet büyük ve işlemciyi kaplıyor. Konu benim için kapanmıştır.

Arkadaşlar Vatan Bilgisayar'dan Cooler Master Masterliquid ML240l V2 2x120mm RGB LED sıvı soğutma sistemi aldım. Yanında LGA1700 uyumlu kit hediye ediyorlar ve pompa başının işlemci ile temas eden yüzeyi gayet büyük ve işlemciyi kaplıyor. Konu benim için kapanmıştır.
O kadar konuştuk gidip CM mi aldın :D :D

Hayırlı olsun...

Yeni konular

Geri
Yukarı