12.nesil işlemciler için sıvı soğutucu alınmalı mı?

gucerege

Kilopat
Daha fazla  
Oyunlarda işlemci sıcaklığı 65-82 arası oluyor ama 70 üstü değerlerdeyken fanlar hep hızlı çalışıyor. Kasa önünde 2 tane NZXT 120mm fan var. Buraya 240mmlik sıvı soğutucu alsam PC daha iyi soğuyacağından fan sesleri kesilir mi? (Stok soğutucu kullanıyorum)

Son düzenleyen: Moderatör:
12.Nesilin stok fanında değişikliklere gidilmiş olsa da iyi bir soğutucu değil. Arctic Esports Duo önerebilirim. Hem çok sessiz çalışıyor, hem de 12400F 65'i geçmiyordu :) Sıvı soğutucu ben kullanmama rağmen tavsiye etmiyorum (imkanım olsa Noctua DH15 alırdım) , pompa sesi ve bakım zorluğu açısından.

Modele bağlı olarak hava soğutma yeterli olur. K Serisi, OC'nin sınırlarını zorlayacağın bir işlemci değilse sıvı soğutma gereksiz olur.

Oyunlarda işlemci sıcaklığı 65-82 arası oluyor ama 70 üstü değerlerdeyken fanlar hep hızlı çalışıyor. Kasa önünde 2 tane NZXT 120mm fan var. Buraya 240mmlik sıvı soğutucu alsam PC daha iyi soğuyacağından fan sesleri kesilir mi? (Stok soğutucu kullanıyorum)
ıster ıstemez sıcaklık duser ama kule tıpı daha ucuz ve kafı bence artıc e sports duo veya nzt nın yıne kule tıpı duo fanlı sogutucusu

Geri
Yukarı