12. nesil Intel işlemcilerin laptoplara etkisi

Pahalı çıkar, bana göre değmez, çünkü çoğu kişi hemen geçmeyecek, yani DDR4 devri devam eder, ama yeni soket işlemci, anakart isterim dersen orası ayrı.
Yok almışken DDR5 olsun istiyorum çünkü imzamdaki sistemi kullanıyorum. DDR4 aldıktan sonra DDR5in çıkmasını istemiyorum açıkçası.

DDR5 laptopları beklemeye değer mi? Üniversite okuyorum da sanırım bir laptop almak farz oldu.

Mac almanızı öneririm yani öğrenciler için daha iyi olur diye düşünüyorum tabii okuduğunuz bölüme göre değişir ancak laptoplarda DDR 5 beklemeye değer bence ama fiyatlar çok uçuk olacaktır.

11. nesil yeni çıktı. Ne 12. nesili?
Sızıntılara göre 12. Nesil masaüstü için yakında çıkacak. Laptoplar için ne zaman çıkar bilmiyorum ama hazirana içinde 15-20k civarı laptop almayı planlıyorum. 5 ay sonra 12. Nesil ddr5 laptoplar elimdeki pc den çok daha iyi olursa üzülürüm. O yüzden beklemeli miyim onu soruyorum.

Mac almanızı öneririm yani öğrenciler için daha iyi olur diye düşünüyorum tabii okuduğunuz bölüme göre değişir ancak laptoplarda DDR 5 beklemeye değer bence ama fiyatlar çok uçuk olacaktır.
Yok 2 sebeple almak istemiyorum.
1) Çoğu mühendislik uygulaması Maclerde çalışmıyor.
2) Macbook Airdeki mühendislik hataları beni ciddi irite etti, asla Mac alacağımı sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı