12. nesil Intel işlemcisi ASUS ROG ve TUF serileri MUX Switch'le geliyor!

JoeBlackk

Hectopat
12. nesil Intel işlemcili ASUS ROG STRIX Scar ve TUF Gaming modelleri MUX Switch'le beraber geliyor. ASUS inadını kırıp Gaming serisi laptoplarına MUX koymuş. ASUS tasarımını sevip de sırf bu yüzden başka modellere yönelenler için güzel bir haber. 2021 model ROG'lardaki ısınma problemini de çözmüşlerse en şık ve en performanslı oyuncu laptopu olabilir. Şahsen detaylı testleri merak ediyorum özellikle MSI'nin 12. nesil laptopları da duyurulmuşken karşılaştırma videoları bir an önce gelse çok iyi olur.

12. nesil Intel işlemcili ASUS ROG STRIX Scar ve TUF Gaming modelleri MUX Switch'le beraber geliyor. ASUS inadını kırıp Gaming serisi laptoplarına MUX koymuş. ASUS tasarımını sevip de sırf bu yüzden başka modellere yönelenler için güzel bir haber. 2021 model ROG'lardaki ısınma problemini de çözmüşlerse en şık ve en performanslı oyuncu laptopu olabilir. Şahsen detaylı testleri merak ediyorum özellikle MSI'nin 12. nesil laptopları da duyurulmuşken karşılaştırma videoları bir an önce gelse çok iyi olur.

ROG serisinde ısınma sorunu mu var? Sıvı metal yok muydu bu meretlerde. Isınması lazım normalde.

2021 Ryzen 5000 ve RTX 30 serisi içeren laptopunu kullandım yük altında işlemci de ekran kartı da ısı limitine dayanana kadar ısınıyordu. Sıvı metal hikayeydi yani. Hatta Asus'un web sitesi üzerinden verdiği 15 dereceye kadar daha az ısınıyor reklamını elimdeki videolarla birlikte rekabet kurumuna şikayet etmeyi planlıyorum.

Sizce hangi ayda çıkar fiyati kac para olur? Türkiye'ye ne zaman gelir merak ettim?
12. Nesil Intel islemci + 3060 modeli olur mu?

2021 Ryzen 5000 ve RTX 30 serisi içeren laptopunu kullandım yük altında işlemci de ekran kartı da ısı limitine dayanana kadar ısınıyordu. Sıvı metal hikayeydi yani. Hatta ASUS'un web sitesi üzerinden verdiği 15 dereceye kadar daha az ısınıyor reklamını elimdeki videolarla birlikte rekabet kurumuna şikayet etmeyi planlıyorum.

Tam model söyleseydin bari. Eğer ASUS ROG STRIX Ryzen 9 5900HX RTX 3080 mıdeliyse ısınması bence gayet normal. Hatta yüksek yük altındayken 100 dereceye kadar çıkabilir. Hatta AMD işlemcileri yanlış hatırlamıyorsam 105 dereceye kadar dayanıyordu. Haliyle üst limitine kadar soğutacaklar yani normal.
Sen o incecik kasanın içine o donanımları soğuk durmasını sağlayacak bir kasa ve soğutma tasarla senden alalım o zaman.

2021 model ROG'larda ısınma problemi yok. Sıvı metal macun var, 60-75 derece arası ısınıyor GPU %100 yük altındayken.
Hangi modeli kullandin veya inceledin? Ne tür bir yük altında 60-75 derece arasi ısınıyordu?
Tam model söyleseydin bari. Eğer ASUS ROG STRIX Ryzen 9 5900HX RTX 3080 mıdeliyse ısınması bence gayet normal. Hatta yüksek yük altındayken 100 dereceye kadar çıkabilir. Hatta AMD işlemcileri yanlış hatırlamıyorsam 105 dereceye kadar dayanıyordu. Haliyle üst limitine kadar soğutacaklar yani normal.
Sen o incecik kasanın içine o donanımları soğuk durmasını sağlayacak bir kasa ve soğutma tasarla senden alalım o zaman.
3060-3070-3080 modelleri ısınıyor, ısı limiti 86 olarak belirlenmiş ve bu derecenin altına düşmüyor. Ryzen 5800, 5900 modelleri de ısınıyor evet. Benim yapmama gerek yok ayrıca, daha yüksek TDP değerine sahip olmalarına rağmen daha serin çalışan Legion, GP, GE, Aorus, Omen gibi serilere bakabilirsin. AMD 105 derece diyor evet ama 70 derecelerde çalışan modeller varken daha pahalıya cihaz satıp daha serin çalıştığını iddia eden bir markanın ürünü 10-15 derece daha sicak calisirsa kendimi böyle avutmam... Legion, ROG, MSİ ve Monster logolu MSİ kullandım, detayli olarak her testi yaptım 4 cihaza da Asus ROG'dan içlerinde en performanssizi ve en cok isinaniydi. Markacılık yapmanin alemi yok, para veriyorsam hakkını almak isterim.
Sizce hangi ayda çıkar fiyati kac para olur? Türkiye'ye ne zaman gelir merak ettim?
12. Nesil Intel islemci + 3060 modeli olur mu?
Şimdilik benim gördüğüm model i9 12. nesil + 3080 Ti kombinasyonuydu Rog Strix Scar serisiyle. TUF da 12. Nesil i7 + 3070'di sanırım ekran karti kismi biraz silik hafizamda su an.

Yeni konular

Geri
Yukarı