12. sınıf sonrası mezuna kalınmalı mı?

Bilgici1

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, ben 12. sınıf bir öğrenciyim. Meslek lısesındeyım. Staj var okul günleri çalışabılıyorum derslere ama staj beni bitirdi. Psikolojik olarak da ağır işler, bağırmalar vs bana karşı. Ondan sonra küfürler... Resmen psikolojik olarak şu an iyi değilim. Neyse, staj yerımı değiştirmeye çalışacağım. 8-6 saati de çok. Dershaneye de gidemiyorum. Mezuna mı kalmalıyım? Açık lise kapandı zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, ben 12. sınıf bir öğrenciyim. Meslek lısesındeyım. Staj var okul günleri çalışabılıyorum derslere ama staj beni bitirdi. Psikolojik olarak da ağır işler, bağırmalar vs bana karşı. Ondan sonra küfürler... Resmen psikolojik olarak şu an iyi değilim. Neyse, staj yerımı değiştirmeye çalışacağım. 8-6 saati de çok. Dershaneye de gidemiyorum. Mezuna mı kalmalıyım? Açık lise kapandı zaten.

Meslek lisesinde çoğunluk her zaman ya işe girer ya da bir sene mezuna kalıp seneye girer çünkü vakitleri yok staj çıkışı yorgunluk sınavlar performans ödevleri çok yoğun geçer dönemleri.

İster istemez sınava çalışmak için vaktiniz kalmayacak. Gene de vaktinizi boş geçirmeden çalışmanızı sürdürün derim. Mezuna kalsanız da tamamıyla boş, hiçbir şey bilmeden mezuna kalmazsınız.

Ben ustalaşmak değil stajdan 4 de çıkmak 1 saate dershaneye varıp mezuna kalmamak istiyorum boş verin dersi staj yerı çok çalıştırıyor dayanamıyor vucut.

Hocam hedefinize bağlı tamamen. Meslek mezunu olup da iki kere mezuna bırakanlar var. İlk sene tyt, ikinci sene ayt çalışıyorlar. Hedefiniz büyük ise böyle yapmayı da düşünebilirsiniz.

Yorgun yorgun eve gelip bir de derse kafa yoramazsınız ya staj ya ders başka seçenek yok. Eğer hedefiniz varsa mezuna kalın.
Hedef var mezunu şuan düşünemem temel atmam lazım en azından?

Hocam hedefinize bağlı tamamen. Meslek mezunu olup da iki kere mezuna bırakanlar var. İlk sene tyt, ikinci sene ayt çalışıyorlar. Hedefiniz büyük ise böyle yapmayı da düşünebilirsiniz.
Ya zaten ilk yıldan giden kimse yok gibi var ama az çoğunluk 2. yıl gıdıyor bende en azından Pazartesi ve Salı okul+ dershane veya kutuphane yaparım. Cumartesi de full ders pazar tatıl yaparım 3 gun gunluk 10+ saat ders atsam kazanırım ? İç mimar ve çevre veya PDR istiyorum?

Ben size çalışmayın veya temel atmayın demedim. Tabii ki elinizden geleni yapın sınava girin ama beklentiniz yüksek olmasın moraliniz bozulmasın, sonraki sene çok daha iyisini yapmaya bakın.

Şimdi anladım hocam :)
Hocam zaten çoğu kişi 2. Yıl gidiyor kötü bir şey değil ama pes etmemeliyim.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı