12. sınıfta açığa geçince kaçıncı sınıftan başlanır?

blackkartal

Femtopat
Okulların açılmasına bir hafta var, ben 9. sınıfta anadolu lisesinde sınıfta kalmıştım ve meslek lisesine nakil oldum. 12. Sınıfa başlayacağım yani üniversite sınavına 1 yıldan az bir süre var. Meslek lisesinde 2 gün okul 3 gün staja gideceğim ama üniversite sınavına hazırlanmak benim için böyle zor olacak. Şuan açığa geçsem kaçıncı sınıftan başlarım ve sizce üniversite sınavına hazırlanmak için açığa geçmeli miyim?

12. Sınıf olarak devam edersiniz. Eğer ki şu an okuduğunuz bölümü meslek olarak yapmayı düşünmüyorsanız açığa geçmek daha mantıklı, ancak meslek olarak devam ettirecekseniz açığa geçmeyin bölümü iyice öğrenin derim.

Düz açıkta bildiğime göre sınıf değil de kredi sistemi var. 12. sınıfta geçersen tahminimce 130-140 kredi civarı başlatırlar ve bunu 170 e tamamlaman gerekecek 1 yıl içerisinde bence mantıklı değil.

Düz açıkta bildiğime göre sınıf değil de kredi sistemi var. 12. sınıfta geçersen tahminimce 130-140 kredi civarı başlatırlar ve bunu 170'e tamamlaman gerekecek 1 yıl içerisinde bence mantıklı değil.

Online sınavla çok kolay sınavları yapabiliyorsunuz tabii sınava da gitmeniz olası bir durum.

Yani üniversite sınavına hazırlanmak için açığa geçmek mantıklı mı? Bizim okulda dersin yarısından çoğu bir geçiyor, meslek lisesi ortamını bilirsiniz millet vakit geçirmeye geliyor. Stajdan bir şey olacağını zannetmiyorum.

Yani üniversite sınavına hazırlanmak için açığa geçmek mantıklı mı? Bizim okulda dersin yarısından çoğu bir geçiyor, meslek lisesi ortamını bilirsiniz millet vakit geçirmeye geliyor. Stajdan bir şey olacağını zannetmiyorum.

Öyle ama yorucu ben taktirlik puanla bitirdim ama stajdan eve gelince bayağı yorgun oluyordum stajyer misin köle misin fark etmiyor güzel bir staj yeri bulman gerekir.

Öyle ama yorucu ben taktirlik puanla bitirdim ama stajdan eve gelince bayağı yorgun oluyordum stajyer misin köle misin fark etmiyor güzel bir staj yeri bulman gerekir.
Bende ondan bahsettim, sınıftan bir kaç çocuk staj yerine yazın gittiler çay ve temizlik işi vermişler. Bende yaz tatilinde gitmek istemiştim beni almadılar. Hem yoluda uzak 18 km var arası.

Bende ondan bahsettim, sınıftan birkaç çocuk staj yerine yazın gittiler çay ve temizlik işi vermişler. Bende yaz tatilinde gitmek istemiştim beni almadılar. Hem yoluda uzak 18 km var arası.

Aynen öyle o işleri bize de yaptırdılar hatta hammal falan bile olmuştuk stajyerlik zor stajyer haklarını umursayan yok stajyer misin köle mi belli değil diğer arkadaşlar stajı kolay sanıyor takılma onlara.

Yeni konular

Geri
Yukarı