12. sınıfta açığa geçmek mantıklı mı?

Durmazzali47

Decapat
Arkadaşlar birkaç sorum olacak

1- 12. sınıfta konuları youtube videoları üzerinden öğrenip kütüphanede çalışarak sınava hazırlanmak sizce mantıklı mı?
2- Açığa geçtiğimiz zaman TM/ST/MT gibi alanlar mevcut mu? Mevcutsa alan değiştirebiliyor muyuz?
3- Açığa geçmiş bir öğrenci sorumlu olduğu derslerin sınavlarına nasıl giriyor?

Cevap verenlere şimdiden teşekkürler.

1) Evet, mantıklı.
2) Açıkta mevcut mu bilmiyorum ancak belki vardır.
3) Açık öğretim sınavlarına nereden giriyorsan buna oradan giriyor olman gerekir.

12. sınıfta konuları YouTube videoları üzerinden öğrenip, kütüphanede çalışarak sınava hazırlanmak sizce mantıklı mı?

Mantıklı, bir dershanenin de denemesine kayıt olursunuz. Denemeye de gidersiniz.

Açığa geçtiğimiz zaman TM/ST/MT gibi alanlar mevcut mu? Mevcutsa alan değiştirebiliyor muyuz?

Açık lisede alan ayrımı yoktur, mesleki açık öğretimde mesleğe yönelik ayrımlar var fakat normal açık lisede sözel, sayısal, dil, eşit ağırlık gibi ayrım bulunmuyor. Herkesin almakta zorunda olduğu ortak dersleri alırsınız.

Açığa geçmiş bir öğrenci sorumlu olduğu derslerin sınavlarına nasıl giriyor?

Ders olarak alıyorsunuz, açık öğretim lisesinde karşınıza ders olarak çıkıyor.

Ders çalışma disiplinine sahip olacaksan YouTube gibi nimet yok. En iyi hocalardan oluştuğuna yemin edebilirim ama kanıtlayamam.
-
Mert Hoca -Matematik
Kenan Kara ile Geometri
Vip Fizik
Benim Hocam Kimya
Barış Hoca Biyoloji
...

1) Tabiki mantıklı okulda 8 saatinizin 2 saatinde adam gibi ders çalışacağınıza evinizde 5-6 saat çalışmak kahve molası vermek falan daha mantıklı.
2) Eğer bölüm olmazsa neye göre sınava girilcek ki? İllaki vardır yoksa açığa geçmeyen öğrencilerle açıktaki öğrenciler arasında bir fark olurdu.
3) Okula gelip yapıyorlar muhtemelen.
Bunları bence müdürünüzle konuşun, bizde öğrenciyiz pek bilemeyiz. :)

Geri
Yukarı