Sınıfta kalıp açığa geçmek mantıklı mı?

@Bilgici1 Hocam geçebildiniz mi?

Hayır hocam sürünüyorum stajda mezuna kalıp çalışacağım bu yıl zaman kalmıyor staj yorgunluk okul vs.

Bu sene bence yapabildiğin kadar ders yap derim, sonra olmazsa da sonraki sene üniversiteye girersin. Bence meslek lisesi diploması, M. T. O. K açısından avantajlı olabilir. Çöpe atma derim.

O nedir hocam?

Şu an can sıkıcı görünüyor yalnızca ama öyle değil. CV'ye yazılacak önemli bir nokta.

Hocam şu an staj can sıkıcı doğru dedikleriniz çok sağ olun bu sene TYT konuları bitirip seneye AYT ile gireceğim çok sağ olun. CV derken nasıl bir şey bu referans mı oluyor? Ve bölümüm lojistik PTT alımlarında öncelik tanımlanır mı memur alımı yapılıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam şu an staj can sıkıcı doğru dedikleriniz çok sağ olun bu sene TYT konuları bitirip seneye AYT ile gireceğim çok sağ olun. CV derken nasıl bir şey bu referans mı oluyor? Ve bölümüm lojistik PTT alımlarında öncelik tanımlanır mı memur alımı yapılıyor?

TYT konularını bu yıl halledip öbür sene rahat rahat çalışmak iyi karar, evet. CV dediğimiz şey sizin tüm özgeçmişinizdir. Lise, üniversite, iş deneyimi, bildiğiniz diller, yaptığınız projeler, gönüllü deneyimleriniz vs. her şeyi yazarsınız. İş ilanlarına başvururken bunu isterler. Oraya yazacağınız bir deneyim oluyor şu an. O yüzden bunu kötü görmeyin. İleride üniversitede de alakalı bir bölüm okursanız lojistik okumanız işinize yarar. Lojistik şirketlerine girebilirsiniz. Memurluk kısmını araştırmadım açıkçası. Direkt ortaöğretim mezunu olarak PTT çalışanı alıyorlar mı bakmanız gerek. Zaten üniversite hedefiniz olduğu için çok gerek olduğunu düşünmüyorum ama...

TYT konularını bu yıl halledip öbür sene rahat rahat çalışmak iyi karar, evet. CV dediğimiz şey sizin tüm özgeçmişinizdir. Lise, üniversite, iş deneyimi, bildiğiniz diller, yaptığınız projeler, gönüllü deneyimleriniz vs. her şeyi yazarsınız. İş ilanlarına başvururken bunu isterler. Oraya yazacağınız bir deneyim oluyor şu an. O yüzden bunu kötü görmeyin. İleride üniversitede de alakalı bir bölüm okursanız lojistik okumanız işinize yarar. Lojistik şirketlerine girebilirsiniz. Memurluk kısmını araştırmadım açıkçası. Direkt ortaöğretim mezunu olarak PTT çalışanı alıyorlar mı bakmanız gerek. Zaten üniversite hedefiniz olduğu için çok gerek olduğunu düşünmüyorum ama...

Evet ama en azından havalımanlarında vs çalışırım en kötü.

Şöyle denebilir: İlgili bölümlerden mezun olan mesleki ve teknik lisesi öğrencilerine tanınan ayrıcalık. Mesela bilişim bölümünü bitirmişsindir. Üniversitelerde bilişim ile alakalı alan M.T.O.K bölümlerine gidebiliyorsun ve puanı da bir tık düşük oluyor. Üniversiteden üniversiteye değişkenlik göstermekle birlikte üniversitede zorunlu bir sene hazırlık eğitimi alıyorsun. O da Matematik, Fizik, Kimya vb. derslerden oluyor.

Sürekli devamsızlık yapıp sınıfta kalırsanız başınız ağrır. Her şekilde üniversite sınavına sonraki yıl gireceğiniz için bu yıl TYT konularını bitirip TYT sınavına girin, kendinizi deneyin. Öbür yıl (eğer girecekseniz) AYT konularına devam edin ve tekrar sınava girin.

Neden sürekli devamsızlıktan başımız ağrısın ki?

Üniversite hedefim var şu an 11 eşit ağırlık sınıfındayım dönem başı sayısala geçmek istedim geçiremediler bundan sonrası sadece zaman kaybı olur. Tekrara bırakıp açığa geçmeyi düşünüyorum bu dönemi de heba etmemiş olurum sorun çıkar mı mantıklı mı ya da?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı