12. sınıfta açığa geçmek

svvlkrtls

Femtopat
Daha fazla  
Bir şey sormak istiyorum. Ben şu an 12. sınıftayım ve açığa geçmeyi düşünüyorum. Matematikten çok büyük bir açığım var ve bu 12.sınıf matematik konularını anlayamayacağım kadar fazla. TYT'den 4 yıllık ebelik okumayı hedefliyorum şu anda. Sizce sadece TYT kasmak istediğim için açığa geçmeli miyim? Çevremde açığa geçen sayılı insanlar var ve hepsi yaşıtım yani onlara da şu an zorunlu ders muhabbetini soramıyorum. Tek bildiğim açığa geçersem sadece zorunlu ders alacağım. Ders kredim 12. sınıfta geçtiğim için mezun olmaya yeterli oluyormuş. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir şey sormak istiyorum. Ben şu an 12. sınıftayım ve açığa geçmeyi düşünüyorum. Matematikten çok büyük bir açığım var ve bu 12.sınıf matematik konularını anlayamayacağım kadar fazla. TYT'den 4 yıllık ebelik okumayı hedefliyorum şu anda. Sizce sadece TYT kasmak istediğim için açığa geçmeli miyim? Çevremde açığa geçen sayılı insanlar var ve hepsi yaşıtım yani onlara da şu an zorunlu ders muhabbetini soramıyorum. Tek bildiğim açığa geçersem sadece zorunlu ders alacağım. Ders kredim 12. sınıfta geçtiğim için mezun olmaya yeterli oluyormuş. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum :)
Geçmemeni öneriyorum bir öğretmen olarak.

Zaten kalmış son senen. Normal lise diploman olsun, açık lise değil.

@Ezokles neden hocam? Hangi lise türünde okuduğunu bile sormamissiniz. Nasıl bu kadar eminsiniz?

@Ezokles neden hocam? Hangi lise türünde okuduğunu bile sormamissiniz. Nasıl bu kadar eminsiniz?

Bu kadar okumuş, 3 sene boyunca gitmiş. Şimdi açığa geçse okulda işledikleri ama dershanede istemedikleri konular olur. Dershanelerin işine geliyor bu olay, ben hem okulda hem de dershanede öğretmenlik yaptım. Oğlumuza geçirtmedim.

Oğlunuza acıdım hocam. Yazık çocuğa. Eğitimcisiniz bir de sistemden de bir habersiniz. Çocukları okulda tutmak için çok uğraşiyorsaniz verdiğiniz eğitimin hakkını da verin! Zamanını çalmayın çocukların.

Bu kadar okumuş, 3 sene boyunca gitmiş. Şimdi açığa geçse okulda işledikleri ama dershanede istemedikleri konular olur. Dershanelerin işine geliyor bu olay, ben hem okulda hem de dershanede öğretmenlik yaptım. Oğlumuza geçirtmedim.
Artık okul zaman kaybı bence. Açığa geçen ve düzenli çalışan her öğrenci okula gidemeyen daha başarılı oluyor.

Geçmemeni öneriyorum bir öğretmen olarak.

Hocam geçen bir arkadaş vardı. YKS'de OBP'si sadece açık öğretimde aldığı ortalama olarak girilmişti. 9-10-11 ortalaması 92'ydi. 12'de AÖL'deki ortalaması 99 olduğu için sınavdaki OBP'si 99 olmuştu. Artı olarak okuduğu lise iyi değilse kusura bakmayın, hocalar çok şey katmıyor öğrenciye. Sayısaldık, edebiyat ödevi yapıyorduk 12.sınıfta.

Geri
Yukarı