12. sınıfta bölüm değiştirmek mantıklı mı?

Thersha

Hectopat
Daha fazla  
Selam şu an 11.sınıf dil öğrencisiyim. İngilizcem gerçekten çok güzel ancak gramer asla yapamıyorum. Hemde dil bölümünün önü biraz kapalı gözükmeye başladı gözümde. 12.sınıfta eşit ağırlığa geçsem sizde zorlanır mıyım? 1 senelik konu eksiğini kapatabilir miyim? Matematiğim kötü bu arada söyleyeyim.

Selam şu an 11.sınıf dil öğrencisiyim. İngilizcem gerçekten çok güzel ancak gramer asla yapamıyorum. Hemde dil bölümünün önü biraz kapalı gözükmeye başladı gözümde. 12.sınıfta eşit ağırlığa geçsem sizde zorlanır mıyım? 1 senelik konu eksiğini kapatabilir miyim? Matematiğim kötü bu arada söyleyeyim.

Çalışırsan her şeyi yaparsın. Matematik temelin sağlamsa halledersin. Değilse bile antrenmanlarla matematik adlı kitabı al 1-2 haftada o kitabı bitir temeli atmış olursun. İşin ucu sende bitiyor ama merak etme yapabilirsin yine de İngilizce öğren ne olursa olsun artık şart.

1 senede Matematiğini düzeltebileceğine inanıyorsan geç aksi hâlde gramer sorununu halletmeye çalış. 🥰

Ayrıca Ebediyat alanındaki yazar-eser eşleşmeleri vs. ezberlemek de var. Ona göre karar ver.

Sınavda zaten toplam 5-6 grammer sorusu var gerisi oku anla ama dilden geçmek mantıksız bence.

Dersen mat yaparım geç.

Ne kadar erken geçilirse o kadar iyi. Ben üniversite 2. sınıfta kara verdim değiştirmeye. Mühendislik okuyordum, baktım olacak gibi değil tekrar YKS'ye eşit ağırlıktan girip sınıf öğretmenliği kazandım. İyice düşün taşın, 1 sene de mezuna bırakırsan sıkı çalışmayla halledilmeyecek şey değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı