12. sınıfta dershaneye gidilmeli mi?

recepgül

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bu sene 12. sınıfa geçtim. Hedefim ise Kara Harp Okulu (subaylık). Sınav puanı olarak çok yüksek bir puan istemiyor. Kafama takılan şey ise, sizce dershaneye gitmeli miyim? 1 sene için 10 bin TL para vermeye değer mi? Evde de çalışarak Kara Harp Okulu'nu kazanabilir miyim?

Merhaba arkadaşlar, bu sene 12. sınıfa geçtim. Hedefim ise kara harp okulu (subaylık). Sınav puanı olarak çok yüksek bir puan istemiyor. Kafama takılan şey ise, sizce dershaneye gitmeli miyim? 1 sene için 10 bin TL para vermeye değer mi? Evde de çalışarak kara harp Okulu'nu kazanabilir miyim?

Kararlı ve çalışkan iseniz yaparsınız dershanesiz.

Merhaba arkadaşlar, bu sene 12. sınıfa geçtim. Hedefim ise kara harp okulu (subaylık). Sınav puanı olarak çok yüksek bir puan istemiyor. Kafama takılan şey ise, sizce dershaneye gitmeli miyim? 1 sene için 10 bin TL para vermeye değer mi? Evde de çalışarak kara harp Okulu'nu kazanabilir miyim?

Evde daha rahat kazanırsınız.

Dershanede konulardan çok test çözmeyi öğretirler. Sana hız kazandırır. Ayrıca yapamadığın soruları sorabilecek yer olur. Bir yıl için 10 bin lira çok değil. Bunu bir yıl değil de geleceğin için 10 bin lira olarak düşünmelisin.

Ben dershanelerin konu anlatımı konusunda pek yararlı olduğunu düşünmüyorum. Youtube üzerinden konu anlatan öğretmenlerden faydalanmanız çok daha iyi olabilir. Sadece deneme sınavlarına girmek için dershaneye gitmenizi öneririm.

Ayrıca 12. sınıfta okula gidip bunun yanında dershaneye gitmek pek verimli değil.

Özetle olay sende bitiyor. Her türlü çalışmak zorundasın ama hangisi sana uyuyorsa ona yönelmelisin. Bazısı bireysel çalışmayı sever bazısı öğrenci ortamında çalışmayı sever.

Kararlı ve çalışkan iseniz yaparsınız dershanesiz.
Zaten kararlı ve çalışkan değilse dershanede bir işe yaramaz.
arkadaşlar kararlı bir insanım da evde maalesef bilgisayar başında çok dikkatim dağılıyor.
Düzenli olarak gitmek çoğu kişi için zaman kaybı. Fakat herhangi bir dershane ile özel olarak görüşüp sadece denemelere katılmanızın çok faydası olacaktır.

Öyle olur mu ki.

Dershanede konulardan çok test çözmeyi öğretirler. Sana hız kazandırır. Ayrıca yapamadığın soruları sorabilecek yer olur. Bir yıl için 10 bin lira çok değil. Bunu bir yıl değil de geleceğin için 10 bin lira olarak düşünmelisin.

Şimdi maalesef ki günümüz Türkiye şartlarında asgari ücretle çalışan aileler 10bin TL büyük para.
Evde daha rahat kazanırsınız.
inşallah bakalım

Yeni konular

Geri
Yukarı