12. sınıfta özel okula geçmek mantıklı mı?

A Schumacher

Decapat
Daha fazla  
Şu an 11. sınıfım hem okul hem dershaneye gidiyorum ve okuldan sonra dershane açıkçası yorucu oluyor. Seneye özel okula geçmek mantıklı mı hem sınav içinde iyi olur mu?

Kişiye, okula ve öğretmene bağlı. Kişisel olarak kesinlikle tercih etmeyeceğim bir şey. Bunun yerine devlet okulu + özel ders ya da açık lise + ev çalışması + yine takıldığınız yerlerde özel ders düşünülebilir. İrade sahibi iseniz hiçbir şeye gerek yok inanın.

11. sınıfsın son senen kalmış bence geçme para israfı olur. Ayrıca lisede derslerini iyi dinleyerek ve çalışarak başarabileceğini tahmin ediyorum.

Şu an 11. sınıfım hem okul hem dershaneye gidiyorum ve okuldan sonra dershane açıkçası yorucu oluyor. Seneye özel okula geçmek mantıklı mı hem sınav içinde iyi olur mu?

Ben ablamdan örnek vereyim okulda verim alamadığı için açık liseye geçti. Ardından dershanede mezuna kalanlar gibi sabah gidip akşama kadar ders çalışıyor. Ortalamaları yükseldi ve özel ders alıyor eksik derslerinde. Bence sen de aynısını yapabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
11. sınıfsın son senen kalmış bence geçme para israfı olur. Ayrıca lisede derslerini iyi dinleyerek ve çalışarak başarabileceğini tahmin ediyorum.

Bilmiyorum ya okuldaki sınıfım aslında iyi sayısalın en iyi sınıfındayım herkesin bir amacı var birkaç kişi haric seneye ders calışma ortamı olur mu ki acaba boş derslerde test çözmemiz için serbest bırakıyorlar o zamanlar herkes ders çalışır mı bunlar kafama takılıyor.

Ben ablamdan örnek vereyim okulda verim alamadığı için açık liseye geçti ardından dershanede mezuna kalanlar gibi sabah gidip akşama kadar ders çalışıyor ortalamaları yükseldi ve özel ders alıyor eksik derslerinde. Bence sen de aynısını yapabilirsin.

Açık liseye geçemem maalesef o iradeye sahip olamam evde olunca o ortamı yakalayamam.
Kişiye, okula ve öğretmene bağlı. Kişisel olarak kesinlikle tercih etmeyeceğim bir şey. Bunun yerine devlet okulu + özel ders ya da açık lise + ev çalışması + yine takıldığınız yerlerde özel ders düşünülebilir. İrade sahibi iseniz hiçbir şeye gerek yok inanın.

Öğretmenlerimizde iyi zaten sadece sınıf beni korkutuyor seneye herkeste sınav stresi olur mu yoksa goygoy yapanlar olur mu diye.

Ailenin bütçesi buna el veriyor ise bir dakika durma geç özel okula derim.

Bilmiyorum ya okuldaki sınıfım aslında iyi sayısalın en iyi sınıfındayım herkesin bir amacı var birkaç kişi haric seneye ders calışma ortamı olur mu ki acaba boş derslerde test çözmemiz için serbest bırakıyorlar o zamanlar herkes ders çalışır mı bunlar kafama takılıyor.
Sınıfın az kişiyse boş bir köşeye geçip test çözmeyi deneyebilirsin. Doluysa evde yoğun bir tempoyla çalışabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı