12. sınıfta sınıfta bırakırlar mı?

Fur1907kan

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Mersin
12. sınıfım, ilk yazılılar çok düşük geldi, sınıfta kalır mıyım? Sözlüleri yüksek giriyorlar mı 12. sınıfta? Bir de nisan/mayıs ayları nasıl olacak, okula gidecek miyiz son güne kadar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ülkenin sınav sistemini tartışmaya gerek var mı? Daha leş bir ülke var mı merak ediyorum eğitim konusunda... Kimse hayal ettiği yere gidemiyor herkes sağ sola savruluyor.
Bunlar sadece bahane. Biz de geçtik o sıralardan, sisteme ağlayarak bir şeyi değiştiremiyorsun. Ama ağlamak yerine çalışırsan, kendini kurtarabilirsin. Ya da bir gün bakan olup ülkenin geleceğini de yine sen değiştirebilirsin eğer çok şikayet içindeysen.

Tamam, ben de eğitim sistemine söverek öğrencilik hayatını geçirmiş biriyim ama elde bu var, yapacak bir şey yok. Sövsen de, şikayet etsen de değişmiyor. Git gide de hala içine ediliyor.

Ülkenin sınav sistemini tartışmaya gerek var mı? daha leş bir ülke var mı merak ediyorum eğitim konusunda.. Kimse hayal ettiği yere gidemiyor herkes sağ sola savruluyor.
Kusura bakma ama başaranlar nasıl yapıyor? Adam gibi çalışanı hiç bir şey durdurmuyor. Ama şöyle böyle çalışan, boş havalara giren de, kusura bakmasın, sınavda dağılıyor.

Kimse hayal ettiği yere gidemiyor demişsin... Kimse hayal ettiği yere gidebilmek için çalışıyor mu peki?

Çoğu genç bilgisayar mühendisi olmak istiyor mesela... Kaçı lise zamanlarında beynini oyunlarla uyuşturmak yerine, bir iki programlama dili öğrenmek için uğraşıyor? Yada kaç genç adam akıllı kendini geliştirmek için kitap okuyor?

Bunlar sadece bahane. Biz de geçtik o sıralardan, sisteme ağlayarak bir şeyi değiştiremiyorsun. Ama ağlamak yerine çalışırsan, kendini kurtarabilirsin. Ya da bir gün bakan olup ülkenin geleceğini de yine sen değiştirebilirsin eğer çok şikayet içindeysen.

Tamam, ben de eğitim sistemine söverek öğrencilik hayatını geçirmiş biriyim ama elde bu var, yapacak bir şey yok. Sövsen de, şikayet etsen de değişmiyor. Git gide de hala içine ediliyor.

Benim şahsen sevmediğim yönü bana sevdiğim ve başardığım işi yaptırmaması örneğin ben yazılım ile uğraşıyorum az çok biliyoruz bir şey okulda öğrendiklerimizin kat katını lakin sen bana sınav da o kadar gereksiz ve alakasız soru ve ders bölümlerini niye soruyorsun matematik hiç dedikleri gibi lazım olmadı şimdiye kadar ama hadi matematik her şey de vardır kabul o olsun ne gerek var sosyale,Türkçeye sok beni yazılım sınavına.. 😔

Benim şahsen sevmediğim yönü bana sevdiğim ve başardığım işi yaptırmaması örneğin ben yazılım ile uğraşıyorum az çok biliyoruz bir şey okulda öğrendiklerimizin kat katını lakin sen bana sınav da o kadar gereksiz ve alakasız soru ve ders bölümlerini niye soruyorsun matematik hiç dedikleri gibi lazım olmadı şimdiye kadar ama hadi matematik her şey de vardır kabul o olsun ne gerek var sosyale,Türkçeye sok beni yazılım sınavına.. 😔
Özellikle bilgisayar mühendisliği okuyacaksan matematiğe ihtiyacın olacak. Kaldıki alt dalı olan Yapay Zeka'da matematik gerektiriyor.

Evet, sistemi ben de sevmezdim. Ama çoğu kişi oturduğu yerden ahkam kesiyor.

@SideWinder Sonuna kadar katılıyorum.

@MesutYavuzx Ben de sayısalcıyım. Benim de birçok sözel dersim vardı ünide. Sözel dersleri derste dinlediğim kadarıyla sınavda yüksek yapıyordum, evde çalışmak için vakit öldürmüyordum. Çalışsam bile 1-2 saat anca yani. Evde ise daha çok ilerde yapacağım işin bölüm derslerine ve sayısal derslere vakit ayırıyordum.

Önem sıralamanı kendine kurabilirsin. Yazılımcı olmak istiyorsan sayısal seçeceksin, sözel görmeyeceksin veya çok az göreceksin. Kısacası hedefin neyse ona göre rota çizeceksin. Sistemin rota çizmesini bekliyorsan, o seviyelerde bir sistemimiz yok maalesef.

Matematiğe, fiziğe, kimyaya ise hayatının her alanında işin düşecek. Öyle düşünürsen baştan kaybedersin.

Özellikle bilgisayar mühendisliği okuyacaksan matematiğe ihtiyacın olacak. Kaldı ki alt dalı olan Yapay Zeka'da matematik gerektiriyor.

Evet, sistemi ben de sevmezdim. Ama çoğu kişi oturduğu yerden ahkam kesiyor.
keşke sadece matematik ve yetenek sınavı olsa diğerleri boşa yoruyor bizi bu benim şahsi düşüncem sistem değişmeyecek ben de çalışacağım tüm derslere biliyorum ve kabullenmekten başka çare yok.. neyse sohbet için teşekkürler iyi akşamlar size

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı